Seďa (SOCDEM): Otázky a odpovědi k volbám

07.04.2025 15:14 | Monitoring
autor: PV

Tvrdí se, že třetina voličů se rozhoduje na poslední chvíli, komu svěří svoji důvěru. Osobně si myslím, že by občané měli být zodpovědnější a měli by se rozhodovat s rozumem a nadhledem.

Seďa (SOCDEM): Otázky a odpovědi k volbám
Foto: archiv A. Seďa
Popisek: Antonín Seďa

Článek byl převzat z Profilu Ing. Antonín Seďa - Otázky a odpovědi

Nadcházející volby do poslanecké sněmovny opět rozhodnou, kdo povede naši zemi po nadcházející čtyři roky a zda bude schopen či ochoten vyřešit základní problémy obyvatel. Vždy jsem zastával, jako zastupitel města či jako poslanec, názor, že mám hájit práva svých spoluobčanů a pracovat tak, aby se zvyšovala životní úroveň většiny občanů České republiky.

Brát zastupitelství jako veřejnou službu je daleko důležitější, než si veřejnost představuje, protože není jednoduché získat informace pro správná rozhodnutí, a poté i odvahu k jejich prosazení. Ten, kdo tu odvahu má, často se stává trnem v oku podnikatelské lobby, politických soupeřů či těch, kteří hájí své osobní zájmy před zájmy široké veřejnosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

O čem (na)mají politici rozhodovat

Vy jste pro, aby vláda nebo politici nařizovali za jakého počasí se smí pít alkohol a co dělat nebo nedělat? Vedra jsou šílená, to ano, ale rozhodnutí, co s tím bude kdo dělat by mělo být na jedincích ne politicích, nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Šťastný: O politizaci agentury bych mohl hovořit

20:07 Ministr Šťastný: O politizaci agentury bych mohl hovořit

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. července 2026 k zrušení dozorčí komise Národní spor…