Seďa (SOCDEM): Stanovisko SOCDEM k návrhu rozpočtu města Uherské Hradiště na rok 2025

08.01.2025 9:04 | Komentář
autor: PV

Rozpočet města na rok 2025 i rozpočtový výhled do roku 2030 by měl odpovídat prioritám občanů a návrhům na řešení problémů města. Dlouhodobě se nedaří řešit rozvoj města, opravy chátrajícího majetku města či potřeby občanů.

Seďa (SOCDEM): Stanovisko SOCDEM k návrhu rozpočtu města Uherské Hradiště na rok 2025
Foto: archiv A. Seďa
Popisek: Antonín Seďa

Článek byl převzat z Profilu Ing. Antonín Seďa - Stanovisko SOCDEM k návrhu rozpočtu města Uherské Hradiště na rok 2025

Stanovisko SOCDEM k návrhu rozpočtu města Uherské Hradiště na rok 2025 a rozpočtový výhled do roku 2030

ZM schválilo na rok 2025 ztrátové hospodaření ve výši 264,9 mil Kč s tím, že kapitálové výdaje budou činit 461,4 mil. Kč. Problém není ani tak ve výši investic, jako v jejich zvolení. Výstavba nového zimního stadionu bude  stát celkem 374,6 mil.Kč, z toho v roce 2025 85 mil.Kč, modernizace a dotace Aquaparku spolknou 58,7 mil.Kč, Městský fotbalový stadion s dotací na mladé fotbalisty 27 milionu korun atd. Pokud hodnotíme rozpočtový výhled 2025 až 2030, pak víceleté investice jsou ve výěi 1,57 miliardy korun. A je otázkou, kteréže to investice pro rozvoj města a opravy majetku města vlastně jsou.

Město plánuje schodkové hospodaření v tomto období ve výši 374,6 mil.Kč s tím, že hodlá prodat cenné papíry (250 mil.Kč) a majetek města ve výši 220 mil.Kč (prodej neprojednán v ZM), plánuje se nový úvěr ve výši 370 mil.Kč. Otázkou je, zda se vůbec schválí prodej majetku města v deklarované výši. Pokud ne, pak bude mít město obrovský problém s cash flow. Nicméně výhodou pro vedení města je možnost každoročně „upravovat“ rozpočtový výhled.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Poplatky

Podle mě je to zrušeni podivné, když to budeme stejné platit my. S tím, že by měli byt od placeni osvobozeni senioři nad 75 už mam vetší problém. Proč jen oni? Navíc teda nechápu, jak to vláda myslí, když je chce vlastně zrušit, ale to není tak úplně dotaz na Vás (nebo mi dokážete odpovědět?), vás s...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kupka (ODS): Tohle není politika. Tohle je demolice

7:16 Kupka (ODS): Tohle není politika. Tohle je demolice

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke stávce některých úředníků Úřadu vlády.