Šedivý (KSČM): O co se ministr Herman a vláda snaží?

17.05.2016 5:32

Vládní návštěvu ministra Hermana na sjezdu sudetských Němců považuji za naprosto zcestnou.

Šedivý (KSČM): O co se ministr Herman a vláda snaží?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ladislav Šedivý,Tábor, zastupitel za KSČM

Můj názor na vztah České republiky se sudetoněmeckými spolky je léta stejný a neměnný. Vyvrcholil před lety osobním dopisem jejich šéfa Posselta na mou kritiku podobného spolku vznikajícího v Plzni a nebyl příliš přívětivý. Oficiální vládní návštěvu ministra Hermana na sjezdu sudetských Němců (první člen vlády na podobné akci) považuji za naprosto zcestnou. Mávání hesly jako urovnání vztahů, společná Evropa a podobně je velmi nebezpečné. Zavání totiž bagatelizací milionů obětí německé mašinerie za II. světové války. I když nepopírám, že k excesům při odsunu Němců v roce 1945 mohlo dojít také.

Srovnávat tyto dvě věci naprosto nelze. Sudetští Němci rozvraceli násilně I. republiku a jejich cílem byl návrat do Rajchu, což se jim ostatně poválečným odsunem podařilo. "Odsun" našich občanů do koncentračních táborů a jejich osud je natolik krvavá záležitost, že nesnese s předchozím srovnání. O co se pan Herman snaží? Nejhorší na celé záležitosti je, že tam jel s pověřením předsedy vlády sociálního demokrata Sobotky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ústav experimentální medicíny AV ČR: Výzkum kmenových buněk pokračuje, nejsou však pacientům slibovány neověřené výsledky

10:30 Ústav experimentální medicíny AV ČR: Výzkum kmenových buněk pokračuje, nejsou však pacientům slibovány neověřené výsledky

Vyjádření Ústavu experimentální medicíny AV ČR, v. v. i. k článku publikovanému na PL pod názvem „Se…