Sehnal (APB): Očkovací strategie vlády je špatná od základů

18.05.2021 15:00

Podle mého názoru udělala vláda všechno špatně. Oni řekli, že budou očkovat seniory od nejstarších ročníků k mladším a teprve poté začala očkovat nemocné. Přitom došlo k významnému opomenutí preferencí podle povolání.

Sehnal (APB): Očkovací strategie vlády je špatná od základů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Sehnal, předseda Aliance pro budoucnost
reklama
Na prvním místě měli být nemocní, coby nejrizikovější skupina. Řada lidí s vážnými onemocněními není jen mezi seniory, ale mohou být i lidé mladí. Ve spolupráci se zdravotními pojišťovnami, které mají detailní informace o chorobách lidí mohla vláda vyfiltrovat rizikové skupiny, oslovit je a říct, vy budete očkováni jako první. Lidé často umírali nejen přímo na covid, ale kvůli souběhu s nějakou další nemocí. To byly ty skutečně rizikové skupiny a ty měly přijít na řadu první.
 
Na druhém místě měla být preference povolání. V České republice máme tři miliony pracujících. Kdybychom 10 procent z nich, tedy 300 tisíc naočkovali (jde třeba o vedoucí výrobu, technologové a další klíčoví lidé), trvalo by to maximálně deset dnů a továrny a další podniky by mohly celou krizí proplouvat snadněji.
 
Až třetí místo v prioritách mělo být řešeno čistě podle věku.
 
Chápu, že senioři by počkali o deset dnů víc, ale pokud jsou chráněni a izolováni doma, nebyl by v tom žádný problém. A kvůli plynulosti a hospodaření společnosti a ekonomiky, by to hrálo zásadní roli. Přitom už mohla být situace daleko lepší a ekonomické škody by finálně byly nižší a stát by to stálo méně peněz na různých náhradách a kompenzacích.
 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vítková (KDU-ČSL): Jak nakládat s odpadními vodami

22:48 Vítková (KDU-ČSL): Jak nakládat s odpadními vodami

V prostorách krajského úřadu v Brně se uskutečnilo setkání k problematice Plánu rozvoje vodovodů a k…