Sehnalová (ČSSD): Neféroví dopravci by si neměli udržet dobrou pověst

18.12.2014 7:33 | Zprávy

Europoslanci na plenárním zasedání ve Štrasburku zamítli kontroverzní návrh Evropské komise o pravidlech pro hodnocení dobré pověsti silničních dopravců.

Sehnalová (ČSSD): Neféroví dopravci by si neměli udržet dobrou pověst
Foto: sehnalova.cz
Popisek: Europoslankyně Olga Sehnalová

Právě kritérium dobré pověsti je jedním z požadavků, které musí dopravce splňovat, aby mohl provozovat svou činnost v Evropské unii. Komise však v návrhu neuvedla celou řadu prohřešků, které mohou vést ke ztrátě dobré pověsti podnikatele. Využívání některých nekalých praktik by tak dobrou pověst dopravců nijak neovlivnilo.

Podle europoslankyně Olgy Sehnalové (ČSSD, S&D), členky Výboru pro dopravu a cestovní ruch, existují minimálně tři důvody, proč bylo nutné návrh zamítnout: zajištění spravedlivé hospodářské soutěže, boj proti sociálnímu dumpingu a lepší bezpečnost silničního provozu. „Nesmíme umožnit těm dopravním firmám, které nutí řidiče k práci v nelidských podmínkách, které praktikují nelegální kabotáž, které obcházejí pravidla, aby měly v tvrdé konkurenci, která v tomto sektoru panuje, nekalou výhodu,“ uvedla poslankyně při projevu na plénu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Olga Sehnalová - profil

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Politické neziskovky

Jak se pozná politická neziskovka? Kdo by to měl určovat? Protože podle mě je politicky orientovaná většina neziskovek.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo!): Není nic odpornějšího než pokrytectví Zdechovského

10:17 Dostál (Stačilo!): Není nic odpornějšího než pokrytectví Zdechovského

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k hlasování o klimatických cílech EU.