Semelová (KSČM): Za situaci kolem tunelu Blanka musí někdo nést právní odpovědnost

29.11.2013 22:33 | Zprávy
autor: kscm.cz

Vyjádření Marty Semelové, předsedkyně klubu zastupitelů KSČM v zastupitelstvu hl. m. Prahy, k vyhrocení sporu mezi radou hlavního města Prahy a firmou Metrostav ve věci dostavby tunelu Blanka.

Semelová (KSČM): Za situaci kolem tunelu Blanka musí někdo nést právní odpovědnost
Foto: red
Popisek: Poslankyně a zastupitelka Prahy 1 za KSČM, Mgr. Marta Semelová

„Ukazuje se, že zastupitelé KSČM měli celou dobu pravdu, když poukazovali na problematičnost smluv uzavřených mezi hlavním městem a realizátory stavby tunelu Blanka. O smlouvách se rozhodovalo, aniž by byly předloženy Zastupitelstvu hl. m. Prahy relevantní informace. Předchozí radní města zašli tak daleko, že obcházeli zastupitelstvo, a tak při realizaci této obří a klíčové dopravní zakázky chyběla elementární veřejná kontrola. Pražané nemohli po celou dobu realizace stavby vědět prostřednictvím svých zastupitelů o skutečném stavu věcí.

O to víc by nyní mělo platit, že za tento kritický stav, kdy dokonce hrozí, že nedojde k dokončení stavby, musí někdo konkrétní nést právní i majetkovou odpovědnost. Osobně si neumím představit, že by tunel Blanka nebyl dokončen. Vždyť k dokončení stavby stačí dodělat již jen některé méně náročné a finální práce! Navíc tunel Blanka je zásadní částí pražské dopravní infrastruktury. Místo dokončení nyní budeme muset čekat na vyjádření soudu.“

Marta Semelová, předsedkyně Klubu zastupitelů KSČM v Zastupitelstvu hl. m. Prahy

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zajíčková (ODS): Náš systém je dnes evropským vzorem

7:04 Zajíčková (ODS): Náš systém je dnes evropským vzorem

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k regulacím kratomu.