Senátor Doubrava: Kritici očkovacích manévrů čekali systémový zázrak

18. 1. 2021 9:45

Neustálá kritika vlády, jak blbě zápasí s koronavirovým svinstvem, je primitivní. Jde již od opozičníků o předvolební boj, kde soutěží v originalitě blbej a blbější.

Senátor Doubrava: Kritici očkovacích manévrů čekali systémový zázrak
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Doubrava
reklama

Když jsem zamlada pracoval jako elektrotechnik na železnici, věděl jsem, že každé ukončení rozsáhlých oprav a zavádění nových systémů řízení znamená především obrnit se trpělivostí. Základním pravidlem bylo, že až potom zařízení – řídící systém byl poprvé uveden do provozu, bude fungovat jenom něco, někde na chvíli. Než se „to všechno“ vychytalo, bylo to více než jenom pár dnů.

Problémy jsou normální

Proto se nedivím tomu, co píší a kecají kritikáři, že se nepodařilo páteční zahájení očkovací registrace lidí nad 80 let. Problémy on-line systému ukázaly, že registrovat zájemce o vakcínu, jak se s tím počítalo od 1. února, je problém. Vláda prý všechno dělá na poslední chvíli.

Osobně jsem očekával, že nejméně jeden týden budou s fungováním systému problémy. Nešlo ho totiž naplno vyzkoušet nanečisto. Problémy budou odstraňovány krok za krokem.

Zapojit do systému miliony lidí je nepříjemně složitý úkol. A je to tu! Hlupáci mají Vánoce.

Kňučení reflexního Viliama

Za všechny budu citovat přiblblé štěkání z Reflexu, kde Viliam Buchert zakňučel o Babišovi: „…chybí vize, originální nápady, lepší příprava a naslouchání jiným názorům. Vidíme hlavně chaos a dezorganizaci. Babiš přesto dostal další šanci – vakcínu. Nezvládá ovšem ani to…“

Problém je s tím, že vizi a originální nápady nenabízí ani Viliam z Kňučilova. Vidí chaos a dezorganizaci? Viliam si ani neuvědomuje ve své blbosti, že píše protimluv. Chaos totiž představuje řád, který nevnímáme, a zdá se nám, že jde o zmatek. To říkají vědci, a těm věřím více než Viliamovi. Dezorganizace znamená, že se nějaká fungující organizace rozpadá. Ale Viliame, co se rozpadá? Nejspíš Tvůj mozek? Tomu bych z tvých blábolovin věřil, Viliame.

Anketa

Mělo by být Lukašenkovu Bělorusku odňato pořádání letošního hokejového mistrovství světa ?

14%
86%
hlasovalo: 8407 lidí

Viliamův ko-ko-mentářík „Nežíkejte to! Říct to ale musíme: Babiš dostal vakcínu jako předvolební trumf, ale opět selhává“ ze 17. ledna je vyhřezlou dojmologií bez ničeho. Jako bývalý železničář potažmo elektrotechnik či člověk s elektřinou v montérkách důvěrně si rozumějící, vím, jak narůstá složitost systémů, které mají něco řídit, natož má-li se zorganizovat něco jako očkovací republikový mejdan.

Viliam bláznivý z Kňučilova, zvaný některými Buchert, se veřejně blamoval, když pokládal v článečku Reflexně „důležité“ otázky: „Proč trvalo tak dlouho, až bude nějaká smysluplná strategie k dispozici (tento blábol dokazuje, že problému vůbec nerozumí a jediná jeho snaha je pomlouvat a škodit)? Proč se více nekomunikovalo s kraji a s nemocnicemi? Proč se příprava neprojednala s odborníky, kteří tomu rozumí?

K tomu jen tak na okraj: Od léta se k tomu „neprojednávanému“ vyjadřovala Národní imunizační komise, začátkem září byla připravovaná strategie zveřejněna k veřejným konzultacím a do 21. září měly být předkládány připomínky. Potom tým pod vedením jednoho ctihodného profesora začal strategii připravovat.

Řvát, nadávat, pomlouvat je v podstatě jednoduché. To v okamžiku, kdy ničemu nerozumím, nic jiného neumím a umět nechci. Jediné, co chci a umím, je řvát, nadávat…

(převzato z Profilu)

ArticleDetailRelatedProfileArticleLinkTitle Jaroslav Doubrava

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ODS Hradec Králové k pokračujícímu jednání o možné nové koalici

9:03 ODS Hradec Králové k pokračujícímu jednání o možné nové koalici

„Oblastní rada hradeckého sdružení Občanské demokratické strany (ODS) vyslechla na svém dnešním jedn…