Senátor Hampl: Na politické funkce se presumpce neviny nevztahuje

21.11.2018 22:08 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k dění kolem Andreje Babiše.

Senátor Hampl: Na politické funkce se presumpce neviny nevztahuje
Foto: vaclav-hampl.cz
Popisek: Václav Hampl

„Řeknu větu, která se nebude líbit, ale základem právního státu je kromě jiného i presumpce neviny, a to je třeba respektovat i teď.“

Mně se ta věta opravdu moc nelíbí. Ne proto, že bych neunesl prohru (jak mi někteří předhazují), ale proto, že i když prohraji ve volbě, pořád můžu mít a vyjadřovat svůj politický názor.

Presumpce neviny je věc trestního práva. Nikdo nejde zavřít občana AB do vězení, dokud mu (případně) nebude prokázána vina mimo rozumnou pochybnost.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Martin Šebestyán, MBA byl položen dotaz

Můžete vysvětlit to záhadné ztracení dokumentu?

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-kauzy-zvrat-na-zemedelstvi-ztratil-se-dokument-ze-agrofert-ma-vratit-sedm-miliard-295849 Zajímá je, že se ztratil zrovna za vaší vlády. A proč tedy nepožádáte soud, aby vám ho zaslal znovu? Nebo to uděláte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Havlíček: Je velmi pravděpodobné, že půjčku Ukrajina nezaplatí

22:31 Ministr Havlíček: Je velmi pravděpodobné, že půjčku Ukrajina nezaplatí

Projev na 19. schůzi Senátu ČR 21. ledna 2026 k informacím vlády ČR o výsledcích jednání Evropské ra…