Senátor Láska: Lidé mě nezvolili proto, abych seděl jako myška v koutku Senátu

06.02.2020 19:06 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k reakcím na dopis proti návrhu jmenování paní Lipovské do Rady ČT.

Senátor Láska: Lidé mě nezvolili proto, abych seděl jako myška v koutku Senátu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Václav Láska

Spolupodepsal jsem dopis, který žádá Českou biskupskou konferenci, aby nenavrhovala do Rady ČT paní Lipovskou. Dopis vysvětloval, proč není paní Lipovská vhodnou kandidátkou. Dostal jsem dost výtek, co si dovoluji chovat takhle autoritářky, někomu něco zakazovat, že se vrací totalita a podobně.

Chtěl bych k tomu říct jen to, že nikdo nikomu nic tímto dopisem nenařizoval. Skupina senátoru jen vyjádřila svůj názor na jednu konkrétní nominaci. A ten nominujícímu sdělila. Já měl vždycky za to, že základním kamenem demokracie je právě diskuze a výměna názorů.

Upřímně si myslím, že ti, co nás obviňují z nedemokratického, či přímo totalitního postupu, úplně ještě nepobrali, že rok 1989 už je dávno za námi. Že senátoři nejsou banda privilegovaných papalášů, jejichž přání či žádost je pro „podřízené“ rozkazem. Dnes jsou senátoři jen lidé, jejichž názory se někomu líbí a někomu ne. Své názory vyjadřují, hájí, argumentují. Někdy jim je nasloucháno a někdy ne. To je demokracie.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Ludková: Soutěž o největšího lumpa

7:04 Senátorka Ludková: Soutěž o největšího lumpa

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k politice.