Senátor Valenta: Babišovi likvidátoři

28.08.2017 14:30

Ministr financí a majitel Agrofertu v jedné osobě prokazatelně věděl o tom, že Finanční správa si posvítila na firmu, která překážela jeho holdingu.

Senátor Valenta: Babišovi likvidátoři
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Ivo Valenta

Tak to už je opravdu silné kafé! Jen si to rychle zrekapitulujme. Ministr financí a majitel Agrofertu v jedné osobě prokazatelně věděl o tom, že Finanční správa si posvítila na firmu, která překážela jeho holdingu. A dokonce používá takové formulace, jako „naši klekli na tu FAU Přerov“. Jen málokdo se pak může ubránit dojmu, že Andrej Babiš nejen věděl o aktivitách berních úředníků, ale že tyto kroky dokonce přímo nařídil nebo jinak „doporučil“. A mimochodem, soud v těchto dnech označil postup Finančním správy za nezákonný a použité postupy za absurdní. Jenže mezitím firmu ovládl insolvenční správce, který rozprodává majetek firmy a dílo zkázy firmy, která ještě nedávno vykazovala vysoký mezinárodní rating, je tak dokonáno. Tak ohromný střet zájmu však podle mne nemůže zůstat bez pozornosti kompetentních orgánů, ale také voličů, kteří budou už v říjnu znovu rozhodovat o tom, kdo má řídit náš stát. Podle mne je nepřijatelné, aby naši zemi dál řídili ti, kteří prokazatelně a velmi intenzivně využívali své postavení ve vládě k tomu, aby pouze hájili své osobní a majetkové zájmy. Musíme mobilizovat všechny síly a nedovolit těmto lidem, aby pokračovali v monopolizaci ekonomické a politické moci a řídili stát pro svůj vlastní prospěch.

Senátor Ivo Valenta

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hašek (ČSSD): Z respektovaného soupeře už zůstala jen karikatura

22:29 Hašek (ČSSD): Z respektovaného soupeře už zůstala jen karikatura

Tak si mne vzal dnes do úst při jednání o zdanění církevních restitucí Miroslav Kalousek. A nazval m…