Senátor Valenta: Buďme, prosím, ohleduplní a zodpovědní

17.03.2020 8:36

Komentář na facebookovém profilu k aktuální situaci ve zdravotnictví

Senátor Valenta: Buďme, prosím, ohleduplní a zodpovědní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Valenta
reklama

Stojím plně za zdravotníky. Pokládám za ostudné a naprosté selhání vlády, že včas dostatečně nevybavila ty, do jejichž rukou vkládáme své životy a zdraví – tedy personál našich nemocnic a zdravotnických ambulancí. Vždyť právě zdravotníci jsou de facto „první na ráně“. Přicházejí do kontaktu s řadou nemocných osob a potřebujeme je všichni. Proto tyto lidi musíme chránit primárně!

Jestliže se o ně nedokáže postarat stát, buďme jim nápomocni alespoň my svou vlastní zodpovědností. Nestyďme se nosit roušky a mysleme i na druhé! Každý z nás musí být obezřetný. Každý z nás má přece v rodině ohrožené osoby – ať už jsou to senioři, onkologičtí pacienti či chronicky nemocní.

I my jsme na firmě přijali řadu preventivních opatření tak, abychom maximálně ochránili naše zaměstnance. A právě nošení roušek, které pro ně zabezpečujeme, je jedním z nich.

Ano, vím, že je roušek velký nedostatek, ale vždyť právě roušku si přece může snadno vyrobit každý sám a zapojit fantazii a kreativitu při jejím zdobení - nebo je možné použít alespoň šátek přes nos a ústa. Vždy je lepší udělat pro prevenci alespoň něco než vůbec nic.

Čím zodpovědnější budeme, tím rychleji pandemii v rámci možností budeme mít za sebou a tím budou menší škody nejen na zdraví a životech, což je prioritou, ale také na české ekonomice.

A nedá mi to, abych nepřidal ještě jednu poznámku. Doslechl jsem se, že někteří návštěvníci zdravotnických zařízení kradou dezinfekční gely či antibakteriální bezoplachová mýdla, která jsou umístěna například ve vestibulech a jsou určena výhradně k okamžitému použití pro pacienty lékařských ambulancí, ale také pro zdravotníky. Návštěvníci nemocnice si je údajně přelévají do vlastních nádob a odnášejí domů. Nemůžu uvěřit tomu, že jsou někteří lidé v současné situaci skutečně tak hloupí, bezohlední a sobečtí…!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Schillerová: Díky robustní vládní pomoci se černé scénáře nenaplnily

18:02 Ministryně Schillerová: Díky robustní vládní pomoci se černé scénáře nenaplnily

Ministerstvo financí zpracovalo Makroekonomickou predikci České republiky a Fiskální výhled České re…