Senátor Valenta: Kam to ten svět spěje?

01.08.2016 11:36 | Zprávy
autor: PV

Nedávno jsem si přečetl informaci o tom, že deset laureátů Nobbelovy ceny v otevřeném dopise vyzvalo mezinárodní neziskovou organizaci Greenpeace k tomu, aby přestala útočit na nadnárodní společnosti, které vyvíjejí geneticky modifikované potraviny.

Senátor Valenta: Kam to ten svět spěje?
Foto: Archiv IV
Popisek: Senátor Ivo Valenta

A co má být zeleným aktivistům trnem v oku tentokrát? Potravina, která by mohla lidský organismus obohatit o vitamin A, se jmenuje "zlatá rýže". Kvůli nedostatku "áčka" totiž oslepne v rozvojových zemích až půl milionu dětí ročně, polovina z nich následkem oslepnutí dokonce zemře.

Kam to ten svět spěje, pokud se, jak potvrzují renomovaní vědci, aktivisté snaží zasahovat do práva rozhodovat o tom, z čeho je možné vyvinout prospěšnou látku? Je jasné, že geneticky modifikované organismy přispívají agrobyznysu a ne vždy se podaří vědcům dosáhnout očekávaného výsledku, ale pokud mohou takové potraviny přispět k záchraně lidských životů, pak je třeba dát jejich výrobě šanci.

Debata vědců o prospěšnosti zlaté rýže mě utvrzuje stále více v tom, že vliv různých neziskovek, a to ať již má jejich činnost lokální, celostátní nebo globální dopad, je opravdu nesmírný. Čím větší vliv mají, tím mohou svou vyděračskou a nátlakovou politikou způsobit větší škody.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokop (Stačilo!): Tohle už není nedůstojné, ale přímo ujeté

8:03 Prokop (Stačilo!): Tohle už není nedůstojné, ale přímo ujeté

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.