Senátor Valenta: Konec superstar v čele ministerstva zdravotnictví

21.09.2020 11:51

Komentář na facebookovém profilu k rezignaci ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha.

Senátor Valenta: Konec superstar v čele ministerstva zdravotnictví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Ivo Valenta

Ministr Adam Vojtěch v čele svého dosavadního resortu rezignoval a podle mne dobře udělal. Můžete se mnou nesouhlasit, ale z mého pohledu udělal opravdu hodně zmatků a jde vidět, že pěvecká parketa mu seděla víc.

Anketa

Byl Adam Vojtěch dobrý ministr zdravotnictví?

91%
9%
hlasovalo: 13160 lidí

Jeho nahodilá a zbrklá nařízení se měnila doslova ze dne na den. V lidech vyvolal neskutečnou paniku. Spousty živnostníků a malých firem poslal ke dnu. Nedokázal spolu se svým týmem dosud sestavit ani jasnou koncepci, která by odrážela různé scénáře vývoje této nemoci v naší populaci tak, aby lidé i podnikatelé věděli, na co se mohou připravit a co je čeká.

V naší zemi ochromil nejen školství, obchod a služby, ale také zdravotní péči, což může mít pro mnoho pacientů fatální následky.

Vím, že v začátcích se jednalo o novou situaci pro všechny a nikdo nevěděl, jak se bude vyvíjet. Dnes už ale víme, že nebezpečí koronaviru není ani zdaleka tak velké, jak se někteří obávali. V naší zemi umírají ve velkém lidé na daleko závažnější diagnózy a nezastavujeme kvůli tomu ekonomiku a životy nás všech. Od doby začátku pandemie uplynulo hodně času a nezměnilo se prakticky nic. Rozhodnutí jsou stále stejně nepředvídatelná.

Není to však jen COVID-19, kvůli čemu jsem s Adamem Vojtěchem dlouhodobě nesouhlasil.

Za velmi hloupý nápad považuji například jeho snahu o ukončení tradice koštů vína a slivovice, což by byla například pro Slovácko opravdu velká rána.

A v neposlední řadě mne opravdu velmi silně zklamal ve chvíli, kdy jsem s kolegy senátory podal ústavní stížnost kvůli diskriminačnímu systému úhrad ve zdravotnictví. Proti nám, kteří usilujeme o to, aby měli pacienti i zdravotníci v celé zemi rovné podmínky, což by mělo být zcela logické a samozřejmé, se tehdy velmi ohrazoval – přitom například na Slovácku dostanou zdravotnická zařízení za stejný lékařský úkon až 3,5x méně peněz než jejich kolegové např. z Prahy. A tento stav trvá přibližně dvacet let. Pokud by nám dal Ústavní soud zapravdu (a já věřím, že se tak stane), celý kraj si tak ročně polepší o 1,2 miliardy, což nejsou malé peníze.

Upřímně doufám a přeji nám všem, aby otěže resortu přechytl někdo daleko schopnější.

Poznámka redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s. vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a senátora Iva Valenty

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Koruna Česká: Monarchie v ČR aneb jak by vypadal přechod z republiky na království

6:31 Koruna Česká: Monarchie v ČR aneb jak by vypadal přechod z republiky na království

České království jako státní útvar bylo na našem území od 13. století do roku 1918. Rozpadlo se spol…