Senátor Valenta: Příroda si poradí

28.01.2020 12:18

Komentář na facebookovém profilu k důsledkům mírné zimy

Senátor Valenta: Příroda si poradí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Valenta
reklama

Letošní zima prozatím nemá typicky zimní průběh. Pro motoristy dobrá zpráva, děti by ale jistě raději přivítaly bílou zimu a sněhové radovánky. Podle prognóz meteorologů se ani v následujících dnech výrazné změny nedočkáme.

Někdo současné počasí přičítá klimatickým změnám. Často jsem svědkem až panického strachu některých lidí z dopadů takto mírné zimy a slyšel jsem už dokonce celou řadu katastrofických scénářů.

Ano, „Ladovská zima“ má své kouzlo, ale větru, dešti neporučíme. Já osobně v současném počasí navíc až tak zásadní problém nevidím. Už můj děda, který byl hospodář, vždy říkával, že po chladných a vlhkých letech přicházejí roky teplé suché. Příroda si zkrátka poradí a na nás je, abychom vzali rozum do hrsti a navázali na naše předky – například v oblasti zadržování vody v krajině, to považuji za nezbytné.

Zajímá mne však, jakou zimu preferujete vy? Vyhovuje vám současné počasí a za sněhem raději vyrazíte do hor, nebo byste raději tuhý mráz a sníh? Děkuji za všechny vaše názory.

Poznámka redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s. vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a senátora Iva Valenty

Pozn. redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vítková (KDU-ČSL): Nekonečný souboj silnice 43 pokračuje

22:19 Vítková (KDU-ČSL): Nekonečný souboj silnice 43 pokračuje

Ohledně přípravy silnice 43 komunikuji pravidelně s ministrem dopravy Karlem Havlíčkem. Aktualizace …