Senátor Valenta: Společně zachráníme okresní nemocnice

23. 9. 2020 15:01

Komentář na facebookovém profilu k situaci ve zdravotnictví v Zlínském kraji

Senátor Valenta: Společně zachráníme okresní nemocnice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Valenta
reklama

Často se mne ptáte, co chci udělat k tomu, abychom měli na Slovácku kvalitnější a dostupnější zdravotní péči.

Má odpověď je jednoduchá:

  • Na kraji chci zastavit megalomanský projekt nové nemocnice v Malenovicích, který by ekonomicky i medicínsky ohrozil Uherskohradišťskou nemocnici a dříve nebo později by vysál kvalitní lékaře, zdravotní sestry a tedy i peníze za lékařské výkony do Zlína.
  • Jako senátor pak chci dosáhnout navýšení plateb za zdravotní péči pro pacienty na Slovácku, kvůli čemuž jsem inicioval podání ústavní stížnosti. Pokud uspějeme, tak zdravotní pojišťovny budou posílat na lékařskou péči v našem kraji podle odhadů až o 1,2 miliardy Kč každý rok navíc.

Anketa

Věříte Romanu Prymulovi?

53%
47%
hlasovalo: 28583 lidí

Abychom propojili toto společné úsilí, rozhodl jsem se, že i já podpořím kandidátku č. 6, koalici TRIKOLORA - SOUKROMNÍCI - NEZÁVISLÍ, a v letošních volbách do krajského zastupitelstva budu za ni společně s dalšími 49 osobnostmi kandidovat. Jsem rád, že lídrem této kandidátky je dlouholetý primář a předseda krajské rady České lékařské komory ve Zlínském kraji MUDr. Jaromír Bernátek. Myslím si, že je to ten správný odborník, který má dostatek erudice i schopností na to, aby napravil škody, které napáchalo dnešní vedení Zlínského kraje nejen v oblasti zdravotnictví.

Jsem přesvědčený o tom, že společně dokážeme nejen zachránit okresní nemocnice a pomoci jejich dalšímu rozvoji, ale že stabilizujeme personální situaci i vztahy v nemocnicích.

Místo na cihly a beton se soustředíme na to, jak vytvořit podmínky k tomu, a bychom v našem kraji měli dostatek zkušených lékařů, zdravotních sester apod., protože především na jejich odbornosti, schopnostech a dovednostech závisí kvalita poskytované lékařské péče, ne na nových budovách a utracených miliardách.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Když se Německu a Francii chce, EU je schopná všeho

10:57 Vích (SPD): Když se Německu a Francii chce, EU je schopná všeho

Jak moc nám prospívá, nebo spíš neprospívá, členství v EU, se můžeme podívat na třech příkladech z p…