Senátor Valenta: Státem nařizované bonzáctví

16.03.2018 12:27

Bruselští soudruzi opět rozšiřují bonzácké praktiky po celé Evropské unii.

Senátor Valenta: Státem nařizované bonzáctví
Foto: Jonáš Kříž
Popisek: Senátor Ivo Valenta za Soukromníky
reklama

Po mnoha regulačních nesmyslech teď přišli s dalším nápadem, jak podle jejich vlastních slov ještě více posílit daňovou transparentnost v EU. Domluvili se na tom, že daňoví poradci, účetní a právníci budou mít povinnost oznamovat úřadům plány firem, které by mohly vést ke snaze platit co nejnižší daně.

To znamená, že se z těchto profesí ze zákona stanou firmami placení státní udavači a agenti berních úřadů. A samozřejmě, pokud paní účetní bonzovat odmítne, hrozí jí obří pokuta.

Tak si bruselští byrokraté a bohužel i mnozí evropští ministři financí představují budoucnost svobodného podnikání. Nebylo by lepší rovnou znárodnit všechny firmy a nechat je spravovat dosavadní podnikatele za dvacetiprocentní marži?

Už slyším námitky, že přeci poctivá firma se nemá čeho bát a je přeci dobře bojovat proti daňovým únikům. S tím souhlasím? Ale proč bonzáckými praktikami? Proč např. nahrávat zhrzelým zaměstnacům, kteří budou se budou třeba jen účelově mstít?

Stát má díky čím dál složitějšímu účetnictví, EET, kontrolnímu hlášení a dalším desítkám regulací už tolik nástrojů, jak si detailně rentgenovat všechny firmy a dozorovat jejich daňové povinosti, že státem vynucované bonzáctví zaměstnanců je opravdu nápadem hodně za hranou normálnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zelení: Mnozí tento zákon nazývají jaderný tunel

22:48 Zelení: Mnozí tento zákon nazývají jaderný tunel

Komentář na facebookovém profilu k jednání Poslanecké sněmovny o rozšíření jaderné elektrárny Dukova…