Senátor Valenta: Teta Gréta káže vodu a pije víno

24.09.2019 12:51

Komentář na facebookovém profilu k vystoupení Grety Thunbergové na klimatickém summitu v New Yorku

Senátor Valenta: Teta Gréta káže vodu a pije víno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Valenta

Jak si může dovolit puberťačka spílat dospělým a vyhrožovat jim? Jak si může dovolit kohokoliv obviňovat ze svého záškoláctví? Sama se rozhodla, že bude namísto chození do školy každý pátek dřepět před budovou parlamentu ve své zemi – tedy ve Švédsku. Nikdo ji k tomu nenutil. Jak tedy nyní může tvrdit, že jí někdo sebral dětství a ona „musí“ být na klíčových jednáních, zatímco by měla být ve škole? Kdo jí v tom brání?

Tato záškolačka (nebo její manažer?) evidentně rychle zjistila, že čím více hysterické a emotivní budou její projevy, tím více bude slavná. Zadarmo teď jako celebrita může cestovat po celém světě. Káže přitom vodu a pije víno. Sama totiž, jak již zveřejnila média, ekologicky vůbec nežije a používá například jednorázové plasty, využívané v řetězcích rychlého občerstvení, a podobně. Navíc otázkami, které ona řeší, se dnes zabývá téměř celý svět bez ohledu na nějakou aktivistku – vždyť papouškuje pouze všeobecně známá fakta a to, co slyší od odborníků.

Nedivil bych se, kdyby tato povýšená, sebestředná (nebo jen psychicky nemocná?) holka měla za sebou někoho, kdo sleduje své vlastní zájmy, tetu Grétu vodí jako loutku a veškeré její projevy a herecké kreace s ní předem chystá - a na konci tohoto divadla pak sál, kterému je spíláno, nepochopitelně tleská.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Seďa (ČSSD): Volba menšího zla je k ničemu

5:34 Seďa (ČSSD): Volba menšího zla je k ničemu

Komentář na facebookovém profilu k nové koaliční vládě