Senátor Valenta: Vracíme se zpátky do dob, kdy jsme Osmanské říši platili výpalné

02.03.2016 14:12 | Zprávy
autor: PV

Projev na 19. schůzi Senátu dne 2. 3. 2016

Senátor Valenta: Vracíme se zpátky do dob, kdy jsme Osmanské říši platili výpalné
Foto: Archiv Ivo Valenty
Popisek: Ivo Valenta.

Dobrý den, pane předsedo, pane premiére, kolegyně, kolegové. Už tady zazněly některé důležité věci, ale musím je znova zopakovat.

Slyšeli jsme zde slova pana premiéra o tom, jak se EU snaží efektivně bojovat proti největší uprchlické krizi novodobých dějin. Já jsem však zcela opačného názoru a jsem přesvědčen o tom, že v tomto projektu evropské elity zcela selhaly. Abych byl však férový, musím přiznat, že postoj, který během jednání Evropské rady zaujaly země V4, byl podle mého soudu alespoň malým náznakem toho, že Evropa nepropadla se zcela do beznaděje.

Ale vraťme se k faktům. V období od ledna do listopadu 2015 podle odhadu nelegálně překročil hranici EU více než milion osob. Dohoda s Tureckem od svého uzavření, což je právě listopad 2015, nefunguje. K tomu konstatování nepotřebuji summit Evropské rady, stačí se pouze podívat na veřejně dostupné statistiky počtu nelegálních uprchlíků. Ani na recept, kterým by Turecko naplnilo dohodu, se neptám, protože neexistuje.

Bohatě mi stačí, že summit, na kterém se teprve Evropa bude ptát Turků, kam dali těch 81 miliard korun, jakými opatřeními budou tedy snižovat počet uprchlíků, bude teprve za týden.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

22:33 Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí otevření východní fronty za druhé světové vá…