Senátor Wagenknecht: Toto vydírání panem premiérem, které trvá celý rok, je pořád dokolečka

25.02.2021 2:24 | Zprávy
autor: PV

Projev na 6. schůzi Senátu 24. února 2021 k návrhu zákona o mimořádných opatřeních při epidemii onemocnění COVID-19 a o změně některých souvisejících zákonů

Senátor Wagenknecht: Toto vydírání panem premiérem, které trvá celý rok, je pořád dokolečka
Foto: Česká televize
Popisek: Lukáš Wagenknecht

Děkuji za slovo, pane předsedo, byl jsem upozorněn, že bych neměl mluvit tak dlouho jako minule. Nebudu, slibuji. Mám jeden dotaz a pak dvě reakce na dva senátory, kteří tady vystoupili.

Jenom u pana ministra, já se omlouvám, v tom protokolu nejsou všechny zaznamenané, ale jen jsem tady zaznamenal, budu se ptát nahlas, jestli pan ministr by pak mohl reagovat k nastavení těch procesů ve výrobních provozech a provozech obchodních. Jestli tedy respirátory jsou, nebo nejsou povinné. Já jsem četl podrobně to vládní usnesení, které je na internetu, které bylo vyhlášeno myslím v úterý, tam nikde výrobní provoz není.

Já se za to omlouvám, budu rád, když mi dáte jeho číslo, tak budu velice rád, v tom, které jsou na našich internetových stránkách, jsou pouze omezení typu hotel, sociální služby, provozovny typu maloobchodu, úřady, výrobní prostory tam nejsou. Ale je možné, že existují nějaké jiné. Tak jenom vás poprosím, jestli byste mi mohl konkrétně odpovědět, jestli tedy existuje nějaké přímo usnesení vlády, které toto zavádí v prostorách výrobních provozů. Já jsem ho nenašel. Chtěl bych reakci, buď jsem špatně rozuměl, nebo jste to říkal. Pokud jste to říkal, tak si myslím, že to není pravda. Pokud jste to neříkal, tak se omlouvám, ale zároveň vás prosím, abyste nám sdělil, jestli ve výrobních provozech je povinnost nosit respirátory od zítřejšího času 00:01.

Poprosím o tu reakci. Budu velice rád, že to uvidím, ale já jsem to opravdu nenašel. Možná je chyba, že těch opatření vlády je tolik, že se některá třeba mohla vypařit, nevím. Takže poprosím o reakci, aby to tady jasně padlo. Protože oni to přejímají i novináři, proto jsem tohle to používal. Oni vykládají ta vaše opatření, v žádném z těch článků, které jsme viděli, nebylo psáno o tom, že by se zítra ve výrobních prostorách použily respirátory. Pokud ano, ať je to tady na stenoprotokolu, pokud ne, přeslechl jsem to, omlouvám se. Pokud ne, řekl jste to vy sám, tak jsem se možná spletl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

Aktivní zálohy

Kvůli vašemu vyřazení z aktivních záloh jste se obrátil na ústavní soud. To vám neberu. Pár věcí mi ale není jasných. Tvrdíte, že novela branného zákona, která zakazuje europoslancům sloužit v aktivní záloze, byla podle vás přijata „na míru“. Takový postup považuji za neústavní a diskriminační. Kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Havel (TOP 09): To Okamura 10 let lže svým voličům?

22:14 Havel (TOP 09): To Okamura 10 let lže svým voličům?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke slovům Tomia Okamura, že podporuje vstup Srbska do…