Senátor Wagenknecht: Záměr výstavby Kauflandu považuji za nepřijatelný

28.07.2022 17:35 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k plánované výstavbě hypermarketu v sousedství přírodního parku Draháň-Troja a Botanické zahrady.

Senátor Wagenknecht: Záměr výstavby Kauflandu považuji za nepřijatelný
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Lukáš Wagenknecht

V pondělí byl poslední den pro zaslání odvolání proti výstavbě OD Kaufland v pražských Bohnicích. Stejně jako na začátku roku jsem i nyní zaslal své nesouhlasné stanovisko s výstavbou hypermarketu v sousedství přírodního parku Draháň-Troja a Botanické zahrady. Poděkování patří především iniciativě Proti plotu, která celý případ pečlivě sleduje, připravila podklady pro odvolání a hlavně uhlídala termín.

Po 5 měsících bylo zveřejněno rozhodnutí EIA. V něm Odbor životního prostředí MHMP neakceptoval téměř žádnou ze 1 765 připomínek, obdržených od občanů, Magistrátu hl. m. Prahy, MČ Troja a MČ Praha 8 a rozhodl, že záměr nemůže mít významný vliv na životní prostředí a „nepodléhá dalšímu posuzování dle zákona“ Úřad při zpracování evidentně vycházel pouze z podkladů oznamovatele.

Rozhodnutí s odvolací lhůtou bylo navíc vydáno na začátku prázdnin, kdy většina lidí odjíždí na dovolenou, před víkendem, před státními svátky a souběžně s připomínkováním Metropolitního plánu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce na černo

Plánujete třeba nějaké postihy, pro ty, co pracují na černo, ale i pro ty, co takto někoho zaměstnávají? A jaké postihy plánujete přesně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rakušan (STAN): Další pomsta vůči hlavě státu

16:09 Rakušan (STAN): Další pomsta vůči hlavě státu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zrušení pověřování a odvolávání vedoucí stálých mis…