Senátorka Dernerová: Komu vadí Severočeši a já osobně?

02.10.2016 10:51 | Zprávy
autor: PV

EXKLUZIVNĚ PRO PL Kandiduji do 2. volebního období do Senátu Parlamentu ČR. Při prvé volbě jsem kritizovala předražené nákupy Krajské zdravotní a následně měla problémy a byla odejita z práce.

Senátorka Dernerová: Komu vadí Severočeši a já osobně?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dětská neuroložka a senátorka Alena Dernerová

Když jsem se rozhodla kandidovat znovu, myslela jsem si,  že už mě nic nepřekvapí. Hluboce jsem se mýlila. Praktiky Klondajku, zastupované JUDr. Hanou  Jeníčkovou, mě o tom přesvědčily. Každý kandidát, strana a hnutí musí mít svého zmocněnce. Zmocněncem Severočechů je paní Ing. Marta Pípalová, jejíž mandát  bez jejího vědomí Hana Jeníčková zrušila a sama se jmenovala na její pozici. Následně požádala úřednici Krajského úřadu v Ústí nad Labem  o stažení kandidátky Severočechů a během dvou hodin jí bylo vyhověno… Nikdo ze Severočechů o tomto nebyl informován včetně náhradníka zmocněnce. 

Obdobně postupovala v mém případě, kdy odvolala mého zmocněnce, paní Zuzanu Jiříkovou, opět se jmenovala mým zmocněncem a na magistrátu v Mostě požadovala zrušení mé kandidatury do Senátu, opět bez vědomí Severočechů. Úřednice magistrátu ale zatím nerozhodla.

Předseda Nadace Charty 77 pan prof. Janouch mi řekl, že by tuto situaci očekával  v nějaké zemi střední Afriky. Ve Švédsku by toto nebylo vůbec přípustné.
Co se mé kandidatury týče, čekám na verdikt úřednice magistrátu v Mostě, který vyřkne v pondělí 3.10. Od pátku má tato úřednice právní stanovisko, které bylo vypracováno právním zástupcem Severočechů. Názor našeho právního zástupce je, že postup paní Jeníčkové je nezákonný.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Musílek (CzP): Demokracie je v naší zemi ve vážném ohrožení

7:16 Musílek (CzP): Demokracie je v naší zemi ve vážném ohrožení

Náhlý boj o prezidentské pravomoci je pouze pokusem o využití momentálního rozložení sil po volbách …