Senátorka Hamousová: Pivovar v pojetí posledních let nelze chápat jen jako producenta určitého výrobku

10.04.2016 21:11

V Senátu se diskutovalo o významu pivovarů v obcích, městech a regionech. Za posledních 5 let vzniklo více než 300 pivovarů a trh stále není nasycen, uvedla senátorka z výboru pro územní rozvoj Zdeňka Hamousová. Hovořilo se zejména o pozitivním vlivu malých pivovarů na rozvoj a prosperitu obcí, ve kterých vznikají.

Senátorka Hamousová: Pivovar v pojetí posledních let nelze chápat jen jako producenta určitého výrobku
Foto: Redakce
Popisek: Mgr. Zdeňka Hamousová, starostka Žatce

Otevírání nebo obnovování pivovarů zvyšuje míru zaměstnanosti v regionech a zároveň společenského vyžití v regionech. „Pivovar v pojetí posledních let nelze chápat jen jako producenta určitého výrobku, většinou na sebe navazuje další přidanou hodnotu a tou je kulturní, společenská hodnota nebo významný vliv na cestovní ruch,“ vysvětlila senátorka Hamousová, která je zároveň starostkou Žatce.  

Pavel Borowiec z České a moravské pivovarnické akademie upozornil na to, že pivovarnictví je energicky rozvíjející se obor. „V minulých letech vzniklo každoročně více než 50 nových pivovarů. Všem pivovarům včetně toho národního budějovického se daří výrazně zvyšovat export do ciziny, i to je důkazem úspěchu českého piva, na které jsou pivovarníci patřičně pyšní,“ řekl Borowiec.

Pořádající Výbor pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí v rámci semináře na půdě Senátu umožnil vyhlášení Výročních cen České a moravského pivovarnické akademie za rok 2015. Setkání se zúčastnila bezmála stovka pozvaných hostů z řad odborné veřejnosti, zejména zástupci malých i velkých pivovarů z Čech, Moravy i Slezska a také významní pěstitelé chmele.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Kde berete tu jistotu, že si udržíme nejnižší nezaměstnat?

Já spíš v médiích čtu, jak se bude příští rok propouštět. Jak jste na krachy firem a živnostníků připraveni? Stačí se podívat, co se děje na úřadech práce dnes. A vyřešil jste to nějak? Ne

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Pokud je lobbista v čele české vlády, pak to je vlastizrada

12:09 Okamura (SPD): Pokud je lobbista v čele české vlády, pak to je vlastizrada

Projev na 45. schůzi Poslanecké sněmovny 30. listopadu 2022 k návrhu zákona o státním rozpočtu České…