Senátorka Šípová: Jak ušetřit na energiích?

05.02.2023 16:21 | Ze sítí

Informace na facebookovém profilu k inovacím ve stavebnictví

Senátorka Šípová: Jak ušetřit na energiích?
Foto: Piráti
Popisek: Adéla Šípová

Problém, který dneska trápí každého z nás. Náklady na bydlení pořád rostou. Potřebujeme tedy nejen okamžitá řešení, s nimiž musí občanům pomoci stát, ale musíme myslet taky na budoucnost.

Jsem hrdá na to, že právě u nás na Kladensku vědci a vědkyně ve výzkumném centru UCEEB pracují na tom, abychom byli co nejvíce soběstační a nezávislí na dovážených surovinách. 16 výzkumných týmů a 6 vědecko-výzkumných oddělení se zde totiž specializují na inovace ve stavebnictví, které umožní co nejmenší energetickou spotřebu budov.

Pracují s akumulací tepla a chladu, navrhují možnosti hospodaření s dešťovou a odpadní vodou, vyvíjí stavební prvky z recyklovatelných a udržitelných materiálů, testují přelomové zdroje zcela obnovitelného tepla. Snaží se, aby všechna řešení byla co nejefektivnější a cenově dostupná, šetrná k přírodě, poskytovala uživatelům zdravé vnitřní prostředí a pohodlí a podporovala trvale udržitelný rozvoj společnostI.

Možná jste už slyšeli o systému S.A.W.E.R., který v pouštních podmínkách vyrábí vodu ze vzduchu. Ale asi jste jako já nevěděli, že vznikl právě tady!

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

pojištění

Nemyslíte, že by podnikatelům více než odložení plateb sociálního pojištění pomohlo, kdybyste zálohy tak rapidně nezvedli? Jak na takové navýšení ODS vůbec mohla přistoupit? Protože co si budeme povídat dříve nebo později ty zálohy budu stejně muset zaplatit, takže ta vaše pomoc je dost vratkavá, ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Bek: Podpora identity mladých Ukrajinců je zásadní

8:19 Ministr Bek: Podpora identity mladých Ukrajinců je zásadní

Vzdělávání ukrajinských dětí, které přišly do České republiky se svými rodiči kvůli válce, bylo hlav…