Šimral (Piráti): Praha pomůže zahraničním expertům s adaptací, otevírá první Expat centrum

16.01.2020 12:41 | Zprávy

Kvalifikovaní, studující či podnikající cizinci, kteří se rozhodli svou budoucnost spojit s hlavním městem České republiky, získávají pozoruhodnou příležitost k usnadnění zdejší adaptace. Po vzoru dalších evropských metropolí jim i v Praze bude k dispozici Expat centrum. Magistrát hlavního města Prahy projekt představil ve středu 15. ledna 2020 při slavnostním otevření.

Šimral (Piráti):  Praha pomůže zahraničním expertům s adaptací, otevírá první Expat centrum
Foto: praha.pirati.cz
Popisek: Vít Šimral

Cenné informace, kontakty, vzdělávací akce, konzultace a pomoc s řešením nejrůznějších situací, které přináší život v nové zemi. To vše naleznou zahraniční odborníci v Expat centru. Pro cizince, kteří již v Praze žijí, či to do budoucna plánují, projekt představuje také možnost setkávání a vzájemné výměny zkušeností. To vše zdarma.

„Asi každý, kdo někdy studoval či pracoval v zahraničí, ví, jak obtížné jsou první kroky v neznámém prostředí a jak cenná je každá pomoc, která mu umožní těžké začátky zvládnout. Proto existují Expat centra. Já jsem moc rád, že se do této rodiny dnes přidala i Praha. Ať je tento unikátní projekt také tady tím přátelským průvodcem, rádcem a oporou, díky kterému se u nás budou cizinci cítit jako doma,“ uvedl radní hlavního města Prahy pro oblast podpory podnikání Vít Šimral.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Co myslíte tím zvláštním statusem pro Ukrajinu?

A myslíte, že vzhledem k prokazatelné korupci na Ukrajině je správné ji nějakým způsobem začleňovat do EU? Upřímně já nevěřím tomu, že pokud by byla v EU, že by to vytvořilo nějakou oponu pro Rusko. Proč by taky mělo? Myslíte, že kdyby třeba Ukrajina byla už teď v EU, že by ji snad Rusko nenapadlo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prezident Pavel: Budu pozorně sledovat, jak vláda naplňuje principy demokratické země

17:20 Prezident Pavel: Budu pozorně sledovat, jak vláda naplňuje principy demokratické země

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke jmenování nové vlády