Šimral (Piráti): Smíchovská škola vybuduje nové studentské coworkingové centrum

02.02.2021 10:21

Rada hl. m. Prahy schválila veřejnou zakázku Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia na vybudování haly pro praktickou výuku. Po dokončení investice v roce 2022 hala pomůže i studentským startupům.

Šimral (Piráti):  Smíchovská škola vybuduje nové studentské coworkingové centrum
Foto: praha.pirati.cz
Popisek: Vít Šimral

„Na škole je potřeba rozšířit počet učeben pro praktickou výuku a zároveň můžeme ukázat, jak by takové učebny měly vypadat v 21. století. Nově vybudované učebny navíc budou využívány jako přípravna studentských startupů a podpoří tak podnikavost pražských školáků ještě před odchodem na vysoké školy nebo do zaměstnání,“ uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast školství Vít Šimral.

Anketa

Kauza ,,vlekař": Schvalujete jednání majitele (spuštěného) vleku v Čenkovicích, který napadl štáb TV Nova?

37%
63%
hlasovalo: 12616 lidí

Nová hala pro praktická cvičení bude vybudována v místě původních dvorních objektů dílen a garáží, které budou odstraněny. Tyto objekty jsou nevyhovující, nejsou v současné době využívány a jejich havarijní stav ohrožuje bezpečnost žáků školy.

„Pracoviště v nové hale nám umožní ještě lépe provázat teoretické studium s praxí. Kromě toho budou tato pracoviště využívána pro workshopy pro žáky základních škol a také jako zázemí pro Coworkingové centrum a Inkubátor startupů při naší škole. Jsem vděčný Praze, našemu zřizovateli, že podporuje inovace na naší škole a umožňuje nám realizovat projekty související s novými trendy ve výuce. Také jsem rád za spolupráci s Hospodářskou komorou,” doplnil ředitel Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia Radko Sáblík.

Analýza trhu byla provedena při využití aplikace Tenderman a z již realizovaných veřejných zakázek odboru školství, mládeže a sportu. Financování bude zajištěno z rozpočtu hlavního města Prahy, kdy v roce 2021 je předpoklad finančního plnění 10 milionů korun (bez DPH) a v roce 2022 13 milionů korun (bez DPH). Případné nevyčerpané finance z roku 2021 budou řešeny převodem do roku 2022.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Berdychová: V objektech sociálních služeb se zvýší handicapovaným při pohybu komfort

22:21 Berdychová: V objektech sociálních služeb se zvýší handicapovaným při pohybu komfort

Osm investičních projektů zajistí bezbariérový pohyb v budovách tří příspěvkových organizací poskytu…