Šimůnek: Město se stane poskytovatelem sociálních služeb

23. 2. 2021 13:05

Provozovatelem odlehčovací služby v Honkově ulici bude město, a to prostřednictvím nové organizace, takzvaného zapsaného ústavu Sociální služby města Hradec Králové. Jeho zřízení s vkladem ve výši tři miliony korun včera schválili zastupitelé.

Šimůnek: Město se stane poskytovatelem sociálních služeb
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové
reklama

„Důvodem pro zřízení nové organizace, tzv. zapsaného ústavu, je zajištění provozu odlehčovací služby, jejíž nové zázemí nyní vzniká v Honkově ulici,“ říká vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Magistrátu města Hradec Králové Marek Šimůnek. Záměr provozovat odlehčovací službu prostřednictvím městem založeného zapsaného ústavu schválilo zastupitelstvo města již v srpnu loňského roku. Předpokládá se, že nová organizace požádá v brzké době o registraci odlehčovací služby na krajském úřadu a následně bude tato služba zařazena do krajské sítě, což povede k nastavení udržitelného financování provozních nákladů. „V nejbližší době bude zajištěno zapsání ústavu do veřejného rejstříku a organizováno úvodní zasedání správní rady, která začne řešit organizační záležitosti, například vybavení interiérů objektu či personální otázky, zejména obsazení postu ředitele nové organizace,“ doplňuje Šimůnek.

Samotná stavba odlehčovací služby v Honkově ulici pokračuje zatím podle plánu. Stavební firma počítá s dokončením stavby během letošního podzimu. Výstavba se teď nachází ve fázi hrubé stavby, která by měla trvat do konce března. Následovat budou práce uvnitř stavby jako jsou vnitřní omítky nebo technické zařízení budovy například kanalizace, kabeláže a vzduchotechnika.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Hejtman Netolický: Na dobrovolnou pomoc mediků či praktických lékařů nemůžeme dlouhodobě spoléhat

5:34 Hejtman Netolický: Na dobrovolnou pomoc mediků či praktických lékařů nemůžeme dlouhodobě spoléhat

Bezpečnostní rada Pardubického kraje projednala na základě žádosti Nemocnice Pardubického kraje a.s.…