Skalický (TOP 09): Na rozvoji Lázní Bohdaneč mi záleží

05.02.2015 20:14

Poslanec a člen Výboru pro zdravotnictví Jiří Skalický navštívil město Lázně Bohdaneč. Zastavil se nejen radnici, ale prohlédl si také místní základní školu a zajímal se o aktuální projekty ve městě.

Skalický (TOP 09): Na rozvoji Lázní Bohdaneč mi záleží
Foto: top09.cz
Popisek: Poslanec za TOP 09 Jiří Skalický

Velkým tématem byla aktualizace tzv. statutu lázeňského místa, která může pomoci při řešení mnoha problémů.

Jiří Skalický jednal se starostou Lázní Bohdaneč Ladislavem Štěpánkem a řeč byla o třech zásadních tématech. Prvním z nich byla zmiňovaná aktualizace statutu lázeňského místa, ve které může být poslanec Skalický nápomocen. Dalšími tématy byla doprava a školství. „Lázně Bohdaneč statut lázeňského místa mají, ale je z roku 1963. Pokud se podaří obnovit ho na současnou dobu, může to pomoci lépe řešit třeba problém dopravy, který město trápí,“ vysvětluje Jiří Skalický s tím, že zprostředkuje schůzku na ministerstvu zdravotnictví s cílem co nejrychleji statut aktualizovat.

Lázně Bohdaneč si oprávněně stěžují na kamionovou dopravu, kterou do města přivádí sjezd z dálnice D11. Částečným řešením odklonění dopravy by mohlo být dopravní značení na dálnici, které by kamionovou dopravu na Pardubice navádělo směrem na Opatovice na Labem. O tomto problému musí město jednat s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR.

„S panem starostou jsme hovořili také o investici do místní základní školy, nebo záměru vybudovat novou knihovnu,“ doplňuje poslanec Jiří Skalický. Na jeho slova navazuje starosta města Ladislav Štěpánek: „Městská knihovna dříve sídlila v lázeňském pavilonu Gočár, odkud se ale musela vystěhovat. Současné prostory knihovně nevyhovují, jsou jen provizorní. Naše představa je taková, aby knihovna byla na náměstí – i kvůli lázeňským hostům, kteří tvoří velkou většinu návštěvníků knihovny. Uvažujeme o koupi domu, kde by do budoucna mohla sídlit třeba i pobočka základní umělecké školy.“

Jiří Skalický také navštívil základní školu. Krátce se pozdravil s vedením školy a seznámil se s aktuální situací ve škole. Ta v současné době sídlí hned v několika objektech a města do budoucna zvažuje velkou investici do modernizace školy.

„Město Lázně Bohdaneč je poměrně častým cílem mých cest. Úzce spolupracuji přímo s léčebnými lázněmi, snažím se být nápomocen v různých legislativních a dalších záležitost. V tuto chvíli je pro mne prioritní pokusit se pomoci urychlené aktualizaci statutu lázeňského místa, protože to může prospět jak lázním, tak městu samotnému,“ uzavírá Jiří Skalický.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: TOP 09

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): Roberta jsem potkal na jedné ze svých cest po jižní Moravě...

22:02 Fiala (ODS): Roberta jsem potkal na jedné ze svých cest po jižní Moravě...

Komentář na facebookovém profilu k jednomu vzácnému setkání na jižní Moravě.