Skokan (VV): Poslední velký úkol pro poslance

29.06.2013 11:05 | Zprávy

Před současnou Poslaneckou sněmovnou leží ještě jeden velký úkol: Připravit a uzákonit nový volební systém s přímou volbou poslanců v jednotlivých volebních obvodech.

Skokan (VV): Poslední velký úkol pro poslance
Foto: veciverejne.cz
Popisek: Bývalý poslanec za VV Petr Skokan

V podstatě všechny dosavadní volby končily volebním patem. Po volbách následovala dlouhá vyjednávání o podobě vlády, buď se utvářely křehké koalice nebo se sjednala opoziční smlouva. Koalice se brzy rozhádaly a závisely na hlasech několika přeběhlíků či rebelů, hlasy se nakupovaly tak jako v případě exposlanců Tluchoře, Fuksy a Šnajdra, ale i řady jiných.

Voliči mnohé své zvolené poslance ani neznají. U velkých stran bývají zvoleni lidé, kteří se na kandidátky nedostali zásluhou svých vizí, svých znalostí a dosavadních úspěchů, ale proto, že pochlebují stranickým šéfům na regionální úrovni.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Veciverejne.cz

Zajímalo by mě, jaký je zájem o kandidaturu za SOCDEM?

Hledal jsem totiž kandidáty, ale žádné jsem ani na vašich stránkách nenašel. Nebo jich snad máte tolik, že nevíte koho vybrat? To dost pochybuji, když od vás dost politiků přešlo jinam, což teda já neschvaluju a takové politiky nevolím

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zaorálek (SOCDEM): Z kauzy Bitcoin se stává groteska

22:33 Zaorálek (SOCDEM): Z kauzy Bitcoin se stává groteska

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k bitcoinové kauze.