Skopeček (ODS): Liberální, levicový progresivismus prohrál i u mladých voličů

11.06.2024 14:02 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výsledkům voleb do Evropského parlamentu.

Skopeček (ODS): Liberální, levicový progresivismus prohrál i u mladých voličů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Skopeček

V dnešním Press klubu na @frekvence1 jsem hodnotil volby do EP. Ještě jednou jsem poděkoval všem  voličům koalice Spolu a ODS. Výsledky jsem komentoval tak, že to pro ODS není na žádnou oslavu, neboť oproti minulému období ztrácíme jeden mandát europoslance, ani žádnou tragédií, protože se stále ukazuje, že jsme jediným relevantním konkurentem hnutí ANO. Hnutí ANO naštěstí nevyhrálo o parník, ale výsledky musíme brát jako jistou zpětnou vazbu a zdvižený prst ze strany voličů vůči vládní politice.

Ta zpráva voličů je u nás i v řadě států EU taková, že posiluje pravice a oslabuje levice, zejména ta progresivní a zelená. Voliči trestají strany, které tlačí progresivní témata, Green Deal, otevírají dveře masové migraci. Navrh získávají strany, které chtějí opak a často to je na úkor standardních pravicových politických stran, které se za poslední roky příliš posunuly do středu. Budiž to varováním a výzvou, jaká témata a jaký program aktivním, po pravicových tématech volajícím voličům, nabídnout.

Zkrátka liberální, levicový progresivismus prohrál a to i u mladých voličů, což je nadějná zpráva. Výrazně oslabili zelení, což je naděje, že dojde k přehodnocení Green Dealu ničícího prosperitu a životní úroveň evropského kontinentu. U nás na tento trend nejvíce doplatili Piráti a STAN.

Výsledky voleb v Německu a Francii jsou naděje, že oslabí i tlak na stále větší federalizaci EU a přenášení dalších pravomocí z národní úrovně na tu evropskou. Snad tím i u nás všichni dostali jasně najevo, jak přistupovat k nepřijatelným napadům na zrušení práva veta či rychlé přijetí eura.

Tak jen ty výsledky správně přečíst a vrátit evropské politice realismus a racionalitu.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

Zůstane ANO věrná i po zvolení?

Dost politiků ANO po zvolení do EP stranu opustilo. Jak si to vysvětlujete? A můžete zaručit, že vy se netrhnete, když budete zvolena? Protože vy ani nejste členka ANO. Ať se vám daří. Libor

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Diskuse obsahuje 16 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Potůčková (STAN): Považuju to za úmyslné podkopávání důvěry lidí ve státní orgány a instituce

23:07 Potůčková (STAN): Považuju to za úmyslné podkopávání důvěry lidí ve státní orgány a instituce

Projev na 107. schůzi Poslanecké sněmovny 12. června k návrhu poslanců Víta Rakušana, Petra Fialy, M…