Sládek (SPR-RSČ): Česká národní banka rozkrádá zlatý poklad republiky

10.02.2017 13:36 | Zprávy

Veřejnost České republiky měla vždy velké obavy o osud zlatého pokladu republiky. Je to skutečně národní poklad, protože se na jeho vytvoření významně podílelo obrovské množství našich předků.

Sládek (SPR-RSČ): Česká národní banka rozkrádá zlatý poklad republiky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Sládek

Prstýnky, brože, zlaté mince, zlaté úlomky, památky po rodičích a prarodičích, které se dědily z generace na generaci. Prostě vše, co mělo nejen cenu zlata, ale i cenu lásky a vzpomínek lidé přinášeli na výzvu tehdejšího Národního divadla. Národ sobě vytvořil jeden z největších zlatých pokladů.

Bohužel již v polovině devadesátých let, kdy byla cena zlata velmi nízká, tehdejší bankovní rada vedená Tošovským rozprodávala zlato, přibližně 60 tun. Neznamenalo to nic jiného, než zločin proti národu. Již tehdy jsme na tento zločin upozorňovali, ovšem bez jakéhokoliv ohlasu. Podotýkám, že nezájmu naprosté většiny i dnešních politiků, protože se skladba politické scény ať již to jsou protagonisté Hradu, ODS, Sobotkovy vlády nebo parlamentu se v podstatě nezměnili.

Jak dnes zveřejnily Novinky.cz. V dalších letech toto plundrování zlatého pokladu pokračovalo. Je jedno, zda ČNB používá zlatý poklad na výrobu pamětních mincí a ty prodává sběratelům nebo plýtvá na nákup pochybného Eura.

Zlato je od nepaměti komodita tvořící poklad, je jistotou v těch nejhorších dobách a pojistkou proti všem výkyvům. Co jsou platné nějaké devizové rezervy třeba v podobě eurobankovek. To jsou jen papírky, kterých si může evropská banka natisknout kolik chce, i kdyby stál bochník chleba několik miliard a pro nákup se muselo jezdit s trakařem. Konec konců nic nového pod sluncem. Každý národ, každá země proto dbá, aby alespoň jedna třetina devizových rezerv byla v podobě zlata.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Zajímalo by mě, s kým byste případně šli do koalice?

Protože teď všechny vaše koaliční partnery dost ostře kritizujte. Hlavně STAN a ODS. Zajímá mě, zda jsou pro vás přijatelní jako koaliční partneři? Protože jestli ne, tak s kým jiným byste do koalice šli? Nebo jste usoudili, že bude jen opoziční stranou, jako třeba SPD, které to evidentně vyhovuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Müller (TOP 09): Dezinformace? Tichá zbraň, která ničí důvěru a rozděluje společnost

10:21 Müller (TOP 09): Dezinformace? Tichá zbraň, která ničí důvěru a rozděluje společnost

Když se dnes podíváme do diskusí na sociálních sítích nebo poslechneme debaty v hospodě, často naraz…