Sobotka: Světle modrý ptáček skutečnou ODS nezmění

11.09.2013 15:08

Občanští demokraté dnešním představením volební kampaně konečně otevřeně přiznali, že nabízet voličům pravou tvář ODS nemá valného smyslu a po sedmi letech vládnutí završeného pádem Nečasova kabinetu, je symbol tmavě modré pravice nevratně zničen.

Sobotka: Světle modrý ptáček skutečnou ODS nezmění
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka

Skrývat politickou stranu, kterou z logiky věci tvoří lidé a jejich myšlenky za cizí značku, je jistě brilantní marketingový trik, nemyslím si však, že si to voliči zaslouží.

Anketa

Kterou stranu budete volit? Ptali jsme se mezi 11.-15. zářím, hlasování skončilo

10%
35%
4%
3%
3%
1%
hlasovalo: 59872 lidí

Je dobře, že ODS začíná kampaň s pokorou, měli by však začít zejména s omluvou občanům, kteří byli v posledních třech letech konfrontování s panem Kubou proklamovanými rychlými a kvalitními službami poskytovaných státem.  Maminky s dětmi a nezaměstnaní si jistě vzpomenou, jaké bylo marné čekání na rodičovskou či podporu v nezaměstnanosti, protože Úřady práce jsou v katastrofálním stavu. Motoristé si jistě pamatují desítky hodin čekání na registru motorových vozidel, při vyřízení jednoduchého úkonu. Rodiny s malými dětmi naplno pocítili zdražování, když pravice skokově zvýšila DPH. Senioři jistě přivítali pomocnou ruku státu, která jim zmrazila penze a zdražila tolik potřebnou lékařskou péči. To je skutečnost a líbivé výmluvy na koaliční partnery nezmění nic na tom, že to byli poslanci ODS, kdo se podílel na rozvratu základních funkcí státu, na které mají občané za své daně nárok. Byli to také představitelé ODS, kdo se podílel na odklepnutí 134 miliardového dárku v podobě církevních restitucí.

Sociální demokraté se teď budou soustředit na to, aby se po sedmi letech další návrat pravice nekonal.  Po volbách bude nutné řešit skutečné problémy státu. Česká republika potřebuje nastartovat hospodářský růst, zavést pořádek do výběru daní a dát do pořádku celou řadu dalších oblastí, ve kterých po sobě pravice zanechala naprostý chaos.

Bohuslav Sobotka, předseda ČSSD

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: cssd.cz
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Juříček (ANO): Vůbec si neumím představit, že bych mohl pracovat bez matematiky

18:29 Juříček (ANO): Vůbec si neumím představit, že bych mohl pracovat bez matematiky

Projev na 40. schůzi Poslanecké sněmovny 28. ledna 2020 k školskému zákonu