Šojdrová (KDU-ČSL): Erasmus Rotterdamský by měl radost

12.02.2017 9:17

Program Erasmus+ během uplynulých 30 let umožnil 4 milionům studentů a učitelů jet na zkušenou do zahraničí, studovat na zahraničních univerzitách, vyzkoušet si praxi v jiném kulturním prostředí a naučit se cizí jazyky. Naším úkolem je oblíbený program rozvíjet a zlepšovat.

Šojdrová (KDU-ČSL): Erasmus Rotterdamský by měl radost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslankyně Michaela Šojdrová
reklama

„Erasmus+ hodnotíme všichni jako velmi úspěšný program, který přispívá ke kvalitě vzdělávání, zaměstnanosti a také k budování evropské identity. Nebojím se zde použít slovo „evropanství“. Všichni, kteří tento program využívají, nás žádají o to, aby program pokračoval, aby byl zvýšen jeho rozpočet, a také zjednodušena administrativa,“hodnotí program poslankyně Evropského parlamentu za KDU-ČSL Michaela Šojdrová.

„Po necelých třech letech od spojení všech dílčích programů pod Erasmus+ musím konstatovat, že značka Erasmus+ znamenala zviditelnění a zjednodušení komunikace. Všichni vědí, že se v něm najde mobilita i partnerství pro všechny skupiny, od učitelů, přes žáky, až po dobrovolníky a sportovce. Přesto máme požadavky na zlepšení. Navýšení rozpočtu o 40 % na toto období (2014-2020) je výborný krok, ale potřebujeme, aby úspěšnost byla ještě vyšší, a také, aby efektivita byla vyšší. Proto je nutné zjednodušit administrativu, např. on-line žádosti a příručku programu,“ vysvětluje Šojdrová. Dále dodává, že Erasmus+ by měl více přispívat ke zlepšování jazykových dovedností, k podpoře dobrovolnictví prostřednictvím Evropské dobrovolné služby.  „Evropské sbory solidarity, připravované Evropskou komisí, by neměly být konkurencí, ale naopak doplněním tohoto úspěšného dobrovolnického programu. Evropský parlament požaduje pokračování podpory podnikatelského vzdělávání i mobility učitelů, která by měla být součástí jejich kariérního postupu,“ uzavírá Michaela Šojdrová.

Evropský parlament přijal usnesení EP o provádění programu Erasmus+ velkou většinou.
 
Více informací o programu Erasmus+ najdete také zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Matějka (SNČR): Očkování není řešením covidu

22:13 Matějka (SNČR): Očkování není řešením covidu

Komentář na facebookovém profilu k opatřením proti šíření nákazy koronavirem.