Šojdrová (KDU-ČSL): Z investičního plánu Zelené dohody může čerpat i ČR

17.01.2020 15:48 | Zprávy

Ve středu 15.1. Evropský parlament podpořil tzv. Zelenou dohodu pro Evropu. Evropská komise zároveň na plénu ve Štrasburku představila plán, jak by měla vypadat finanční pomoc členským státům s přechodem k ekologičtější ekonomice.

Šojdrová (KDU-ČSL): Z investičního plánu Zelené dohody může čerpat i ČR
Foto: Daniela Černá
Popisek: Michaela Šojdrová

Z navrhovaného fondu by mohla čerpat na zavádění nových technologií i Česká republika. "Prostřednictvím nového fondu v rámci Zelené dohody pro Evropu dává Komise do rukou české vlády nástroj, jak pomoci českým sektorům a regionům, kterých se plánované změny nejvíc dotknou. Nezbytný přechod na uhlíkovou neutralitu do rolu 2059 bude mít dopady i na české zemědělce. V plánu České republiky na čerpání z Fondu pro spravedlivoutransformaci musí kapitola zemědělství tvořit významnou a propracovanou část," komentuje nový nástroj europoslankyně Michaela Šojdrová.

Transformace evropského hospodářství na klimaticky neutrální ekonomiku do roku 2050 bude vyžadovat obrovské investice do čisté energie a technologií a bude se týkat řady resortů. Už jenom dosažení průběžného cíle snížení emisí skleníkových plynů o 50 % do roku 2030 si podle odhadů Evropské komise vyžádá dodatečné roční investice ve výši 260 miliard eur.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Volby

Dobrý den, před volbami jste avizovali, že vaši členové volebních komisí si budou zapisovat výsledky v okrsku a že pak ty jejich výsledky porovnáte s oficiálními výsledky. Platí to? Uděláte to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sterzik (Stačilo!): O pozdě rozvázaných jazycích

4:31 Sterzik (Stačilo!): O pozdě rozvázaných jazycích

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k bitcoinové kauze