Špidla (ČSSD): Vládní plán na důchodovou reformu se hroutí

30.03.2011 5:27

Demografický expert Tomáš Kučera v dnešním vydání Hospodářských novin potvrzuje to, na co jsem upozorňoval již v minulosti.

Špidla (ČSSD): Vládní plán na důchodovou reformu se hroutí

Totiž, že současná vládní koalice při přípravě svého hlavního „taháku" - důchodové reformy - nevychází z dostatečně kvalitních analýz. Velmi bych ocenil, kdyby ze současného zmatečného návrhu reformy penzí, která v mnohém připomíná spíše reformu daňovou, vláda upustila a začala na úrovni všech parlamentních stran hledat nutný konsenzus.
 
Je evidentní, že původní vládní záměr důchodové reformy se hroutí, neboť vládní představitelé vypouštějí na veřejnost jakési zkušební balonky, podle nichž následně korigují další změny. Takový amatérský přístup, za kterým se podle mého názoru neskrývá nic jiného, než privatizace průběžného pilíře penzí, považuji za extrémně nebezpečný.
 
Jednotliví představitelé sociální demokracie dlouhodobě vyzývají vládu i premiéra Nečase k vyvolání jednání u kulatého stolu. Jsem silně přesvědčen, že jsme schopni naleznout takové řešení, které zajistí dlouhodobé důchodové nároky občanů a zároveň bude schůdné pro všechny významné strany politického spektra napříč tak, aby nebylo nutné konečnou podobu důchodové reformy měnit v dalších volebních obdobích.
 
Tomáše Kučery si osobně velmi vážím a jeho znepokojení nad prací Nečasovy vlády považuji za velmi významný signál k tomu, aby vláda přehodnotila dosavadní zbrklé úskoky. Pokud by vláda od začátku vycházela ze špatných prognóz a čísel, mohly by být napáchány daleko větší škody, než kdyby se žádná reforma neuskutečnila.
 
Vladimír Špidla, bývalý premiér za ČSSD

Více:
Seďa (ČSSD): Důchodová reforma. Komu ku prospěchu?

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: cssd.cz

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

420 milionů - na co?

Dobrý den, na co potřebujete takový rozpočet, když už téměř ani necestujete, navíc je tu krize? Nezasloužili by si peníze spíš lidi než pár vyvolených?Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gregorová (Piráti): Moldavsko si zaslouží status kandidátské země, je to v zájmu nás všech

22:21 Gregorová (Piráti): Moldavsko si zaslouží status kandidátské země, je to v zájmu nás všech

Evropský parlament dnes přivítal na plénu prezidentku Moldavské republiky, Maiu Sandu, a také uznal …