SsČR: Zvyšovat daňovou zátěž OSVČ v době krize je špatně

24. 3. 2014 6:27

Oficiální stanovisko Strany soukromníků České republiky k návrhu změny daňového systému od p. Babiše.

SsČR: Zvyšovat daňovou zátěž OSVČ v době krize je špatně
Foto: SsČR
Popisek: Strana soukromníků České republiky
reklama

SsČR je proti změnám daňového systému, které dnes navrhnul ministr financí Andrej Babiš. Nesouhlasíme hlavně se změnami, které se přímo negativně dotknou OSVČ:

1. Omezení výdajových paušálů - vím, že je to už otřepané, ale zvyšovat daňovou zátěž OSVČ v době krize je špatně. A krize je a pokud stát nerozhýbe ekonomiku rozumnými investicemi ( ne bezhlavým utrácením ), tak bohužel trvat bude dále. Vždyť když chci uživit rodinu, tak jí neuživím jen šetřením, ale musím vydělávat. Pak teprve mohu šetřit!

2. Co se týče zavedení třetí sazby DPH - z venku to vypadá jako dobrá myšlenka, ale když se podíváme z blízka, tak už vidím jen další chaos v zákonech a kupčení, co do téhle sazby ještě spadá a co už ne.  Nebylo by jednodušší vrátit nižší sazbu DPH zpět na 5% a nebo 10%, jak celou dobu navrhujeme?

3. Dále nesouhlasíme se zavedením registračních pokladen. Je to zbytečné a přinese to jen další náklady. Jak státu, tak živnostníkům. A odnesou to zase jen ti poctiví. Vždyť nástroje na výběr daní máme, ale to by státní správa musela začít něco dělat! A konečně začít měřit podle jednoho metru.

4. Nesouhlasíme se zavedením centrálního registru účtů. A pokud ano, tak chceme veřejně vědět o jakémkoliv úředníkovi státní správy jaký má plat, kolik vlastní domů, budeme chtít vidět jeho pracovní výkaz, jaké smlouvy podepsal a s kým a za kolik, jaké přesné náklady má jeho úřad, komu zadávají veřejné zakázky atd atd. Když otevřená hra, tak na obou stranách! My se toho nebojíme ale ... OpenCard, Blanka, atd. atd.

Ostatní změny, které přinesou úlevu na daních a zlevní léky, nebo základní potraviny, vítáme. Chtělo by to ale takových změn co uleví lidem, zvláště tim chudším, daleko víc. Ale nebrat na to u jiných skupin lidí. Stačilo by zefektivnít práci státní správy, radikálně jí zeštíhlit, zprůhlednit chod státu a zpřísnit kontrolu dotací.

Odkazy na články:

http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/danove-zmeny-2015-2016-babis/r~a2d507e0af3d11e3a6490025900fea04/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_campaign=B&utm_term=position-19

http://www.novinky.cz/ekonomika/330896-ekonomove-babisovy-danove-zmeny-potesi-duchodce-a-nemocne-mohou-ale-zvysit-uniky.html

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Strana soukromníků ČR
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Brabec: Česko kráčí k čistší energetice

7:32 Ministr Brabec: Česko kráčí k čistší energetice

Česká energetika projde v následujících deseti letech zásadní přeměnou směrem k většímu využívání či…