Stanjura (ODS): Adolf Beznoska má kompetence vést NKÚ

17.01.2018 16:39 | Zprávy
autor: PV

Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 17. ledna 2018 k volbě členů NKÚ

Stanjura (ODS): Adolf Beznoska má kompetence vést NKÚ
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Zbyněk Stanjura

Já se musím zastat svého bývalého kolegy Adolfa Beznosky, protože to dělení, paní poslankyně, tak jak jste to řekla takhle jednoduše, že jsou buď odborníci nebo politici, já musím odmítnout. Jsou politici takoví, kteří mají odbornost, myslím, že i ve vašem klubu. Nebo jste všichni laici a jste jenom politici? Taky jednou budete bývalí poslanci. Nevím kdy, jestli za dvacet let, šestnáct, dvacet čtyři, uvidíme, kolik volebních období tady vydržíte, a taky nechcete říkat: tomu nedáme práci, ten ničemu nerozumí, to není odborník, to je politik. Takže bychom měli posuzovat kandidáty podle toho, zda mají nebo nemají předpoklady.

Adolf Beznoska tam už pár měsíců funguje. Podle zpráv, které mám k dispozici, protože jsem se dotazovalo, jak se zapracoval, tak se stal platným členem kolegia a chci říct, že zrovna on měl zkušenosti jak z privátní, tak z veřejné správy. Vybudoval soukromou školu na zelené louce, ta funguje do dneška, i když tam dávno nepůsobí. Byl taky náměstkem primátora, který měl na starosti finance, ekonomiku, rozpočty a právě jeho odborné předpoklady byly pro to, abychom ho do toho kolegia navrhli.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Pojišťovna

Paní poslankyně, četla jsem zde přepis vašeho projevu ve sněmovně, kde vynášíte do nebes VZP. Já jsem pojištěna u jiné pojišťovny. V čem je podle vás VZP lepší než všechny ostatní pojišťovny? Jak jsem to četla, napadlo mě, že bych k ní přešla, proto se i ptám. Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Marková: Případ Natálie Vachatová

22:01 Marková: Případ Natálie Vachatová

aneb Sáhněte jim na peníze a ten kvíkot by jim záviděla smečka podsvinčat