Stanjura (ODS): Milá vládo, těch registrů už bylo fakt dost

22.03.2016 18:32 | Zprávy
autor: PV

Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny dne 22. 3. 2016

Stanjura (ODS): Milá vládo, těch registrů už bylo fakt dost
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Zbyněk Stanjura

Děkuji za slovo. Nebudu opakovat všechno, co jsem říkal v prvém čtení, jenom zdůvodním svůj pozměňovací návrh. Chci trochu ironicky ocenit paní ministryni, že už souhlasila s pozměňovacím návrhem pana kolegy, pana poslance Ploce, který byl načten do systému dnes, to je nebývalá rychlost, můj taky byl načten dnes, tak možná byste se mohla vyjádřit i k tomu, když je to vlastně jednu minutu načteno, druhou minutu stanovisko. Ve mně to vzbuzuje jisté podezření, že ten pozměňovací návrh vznikal na Ministerstvu školství, ale proč ne. Nebylo by to ani poprvé, ani naposledy a není na tom nic špatného, to bych chtěl říct.

Nejdřív obecnou poznámku. Já o tom z tohoto místa mluvím poměrně často. Vládní koalice podle mě, ten výraz je možná tvrdý, ale podle mě je na místě, je posedlá vytvářením registrů. Já zkusím jenom pár příkladů, co už jsme tady schválili nebo co projednáváme, případně co všechno chystají jednotliví členové vlády.

Elektronická evidence tržeb, v tom jsme strávili poměrně dost dlouhou debatu, on-line evidence každé tržby. Centrální registr bankovních účtů - projednáváme v Poslanecké sněmovně. Ministerstvo vnitra připravuje podle zpráv z tisku registr pasivní infrastruktury, kde chce registrovat nejenom státní a veřejné sítě, ale i privátní. Registr smluv - ten už jsme schválili, teď ho díky Ministerstvu zemědělství možná trošku demontujeme. Uvidíme, k čemu se přikloní většina. Registr přiznání veřejných funkcionářů. Čtvrtý, o kterém mluvím. To zrovna probíráme v tak ostře sledovaném návrhu zákona, jako je zákon o střetu zájmů, a celá debata o tom, kdo může být ovládající osobou ve firmách, by neměla zastínit snahu vytvářet další centrální registr. Centrální registr přestupků - ten už Poslanecká sněmovna schválila.

Aby nezůstalo pozadu ani Ministerstvo práce a sociálních věcí, tak chystá, myslím, že už je to na vládě, registr náhradního plnění. V zákoně o hazardu...

Protože levá část sálu zbožňuje registry, tak si možná mezi sebou vykládají o tom, jak je to dobře, že máme tolik registrů, to já bych jim i toleroval, i když mám opačný názor.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.