Stanjura (ODS): Vláda musí odkrýt karty, očkování chceme řešit ve Sněmovně

19.01.2021 15:45

Nejdůležitějším světovým tématem je v tuto chvíli očkování. Je nutné dostat vakcínu co nejrychleji ke všem lidem, v tom ale vláda bohužel selhává. Premiér tvrdí, jak Česká republika zvládá vše dobře, ale opět jen lže.

Stanjura (ODS): Vláda musí odkrýt karty, očkování chceme řešit ve Sněmovně
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Předseda poslaneckého klubu ODS a dřívější ministr dopravy Zbyněk Stanjura
reklama

Očkovací strategie nefunguje, očkovací systém kolabuje, čekárny jsou přeplněné a termín kompletní proočkovanosti je v nedohlednu. ODS žádá vládu o informaci, do kdy budou naočkovány rizikové skupiny. Požadujeme zveřejnění počtu očkovaných osob, zveřejnění smluv s dodavateli vakcín a aby byl systém očkování dostupný pro všechny.

„V těchto dnech je nejdůležitějším tématem celého světa očkování. Vývoj vakcíny je první část úkolu, v druhé části je nutné dostat vakcínu k co nejvíce lidem v co nejkratším čase. A právě zde vláda ČR bohužel selhává. Většina z nás má kolem sebe někoho, kdo se neúspěšně snažil přihlásit k očkování. Viděli jsme záběry z přeplněných čekáren nebo příběh seniorky, která jela zbytečně 30 km na očkování, které nakonec neproběhlo. I přesto pan premiér tvrdí, že vše funguje a Česká republika zvládá celou situaci dobře. To ale není pravda. Všichni vidíme, že očkovací strategie nefunguje a my požadujeme vysvětlení od vlády proč. Chceme vědět, do kdy budou naočkované rizikové skupiny, chceme mít dostupné veškeré informace, systém očkování musí být dostupný pro všechny věkové kategorie. K dispozici by měl být přehled distribuce vakcín po ČR, online přehled o počtu očkovaných a zveřejněné smlouvy s firmami stran dodávek vakcín. Premiér by také měl přiznat, že není možné zvládnout naočkovat všechny občany do února,“ říká předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výborný (KDU-ČSL): Po internetu koluje nepravdivá informace o zdražování bydlení pro rodiny

22:02 Výborný (KDU-ČSL): Po internetu koluje nepravdivá informace o zdražování bydlení pro rodiny

Komentář na facebookovém profilu k údajnému poplatku z výstavby