Starosta Jiraský: Městský kamerový systém prošel modernizací

18.11.2020 19:58 | Zprávy
autor: PV

Monitorovací středisko ve službě městské policie, foto Radek ŠtěpánVysoké Mýto provedlo modernizaci městského kamerového dohlížecího systému a doplnilo ho o další kamerový bod na náměstí Přemysla Otakara II.

Starosta Jiraský: Městský kamerový systém prošel modernizací
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Vysokého Mýta František Jiraský (Nezávislí)

„Získali jsme dotaci z Programu prevence kriminality Ministerstva vnitra České republiky. Uspěli jsme se žádostí na rekonstrukci stávajících čtyř bodů včetně ovládacího panelu a serveru, na který jsou data odesílána. Na základě požadavku městské policie jsme instalovali ještě jeden kamerový bod na náměstí Přemysla Otakara II.,“ řekl starosta František Jiraský. Ten pokrývá tu část náměstí, na kterou kamerový bod na budově městského úřadu nedosáhne.

„K původním kamerovým bodům, které mají teď lepší rozlišení, přibyl ještě jeden bod na náměstí na straně, kde je lékárna. Nyní můžeme monitorovat příjezdové ulice Pražská a Vladislavova a část náměstí, které jsme neviděli z kamerového bodu, který je na budově městského úřadu,“ řekl velitel městské policie Jaromír Antl.  Kromě modernizace kamerových bodů došlo i k modernizaci monitorovacího střediska, kde byla vyměněna obrazovka za větší.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Alkohol

Alkohol je metla lidstva. Vy mluvíte o jeho omezení pro nezletilé. Jak ho pro ně chcete ještě víc omezit? Bohužel já myslím, že by měl být omezen i pro dospělé. Proč ho koupíte všude? Proč je na něj vysílána reklama? Co ho i víc zdanit jako je to třeba u tabáku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Červený: Modernizační fond byl minus 10 miliard. Jiná cesta nebyla

17:03 Ministr Červený: Modernizační fond byl minus 10 miliard. Jiná cesta nebyla

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k dotačnímu programu Nová zelená úsporám.