Starosta Neubauer (ČSSD) popřál nejstarší obyvatelce plzeňského centrálního obvodu

26.02.2018 12:43

V únoru 2018 oslavila sto tři let svého života paní Anna Červená z Alešovy ulice na Borech a stala se tak nejstarší občankou obvodu.

Starosta Neubauer (ČSSD) popřál nejstarší obyvatelce plzeňského centrálního obvodu
Foto: red
Popisek: Radislav Neubauer, Starosta MO Plzeň 3
reklama

Paní Červená se celý život věnovala učitelskému povolání. Vyučovala češtinu, matematiku, výtvarnou výchovu, hudební výchovu a tělocvik. Byla rovněž aktivní členkou Sokola. Vychovala dceru a v současnosti se těší již z pěti pravnoučat.

Jubilantka žije se svojí rodinou, s dcerou a zetěm jezdí na zahrádku. Ráda četla, zejména knihy Boženy Němcové. Ještě před několika lety pracovala na počítači, na kterém mimo jiné sepisovala své paměti pro svá vnoučata a pravnoučata.

„Můj recept na dlouhověkost je pracovat fyzicky i duševně“, říká paní Červená, která v minulosti chodila cvičit, dnes alespoň chodí po bytě. Byť už na televizi nevidí, ráda poslouchá rádio, zejména hudbu. „Jsem na tomto světě ráda a mám naplánováno dožít se 110 let. Přála bych si, aby se všichni lidé měli rádi, i když dnešní doba je velmi komplikovaná“, dodává Anna Červená.

„Stejně jako dalším obyvatelům našeho obvodu, kteří se dožijí tak úctyhodného věku, jsme přišli popřát i paní Anně. Je obdivuhodné, jak je vitální a vnímavá. Byl jsem velmi překvapen, jak bystrou má paměť a vzpomíná na všesokolské slety, kterých se v mládí aktivně zúčastňovala“, řekl starosta plzeňského centrálního obvodu Radislav Neubauer, který v doprovodu zástupců ÚMO Plzeň 3 popřál oslavenkyni hodně zdraví a spokojenosti.

Z předané kytice a dárkového balíčku měla jubilantka velkou radost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: A ten fotbal musíme dát…

19:00 Premiér Babiš: A ten fotbal musíme dát…

Přepis nedělního pořadu Andreje Babiše „Čau lidi“ – 20. června 2021