Starostové, radní a chirurg. STAN představili šest zbývajících kandidátů na hejtmany

02.03.2016 17:14

Kandidáti na hejtmany za STAN v podzimních krajských volbách jsou kompletní, hnutí dnes představilo zbývajících šest lídrů kandidátek. Všichni jsou zkušení starostové, radní nebo zastupitelé, mají reálnou praxi s řízením obcí a měst, a z toho důvodu jsou přirozenými kandidáty na post hejtmanů.

Starostové, radní a chirurg. STAN představili šest zbývajících kandidátů na hejtmany
Foto: Redakce
Popisek: Starostové a nezávislí

„Máme velké ambice, naposledy komunální volby v roce 2014 ukázaly sílu Starostů a nezávislých, a tento úspěch chceme zopakovat i v krajských volbách letos. Dnes jsme představili zbývajících šest lídrů krajských kandidátek, mezi nimi jsou čtyři starostové, jeden radní, zároveň ale chirurg a bývalý lékař české hokejové reprezentace, a jeden zastupitel, který je rovněž vysokoškolským pedagogem. Náš tým je silný a jeho cílem jsou bezpečné, nekorupční a otevřené kraje bez rudo-oranžových koalic,“ říká zastupující předseda STAN Petr Gazdík.

V Jihočeském kraji bude o post hejtmana usilovat starosta Lišova Jiří Švec. „Mým cílem je vytvořit kraj více zákonodárný, méně zpolitizovaný a lépe komunikující,“ říká Švec. Starosta městské části Brno-sever Martin Maleček bude lídrem kandidátky v Jihomoravském kraji. „Kraj musí přirozeným způsobem sjednocovat obce a města, kterými je tvořen, a být v tom nejlepším slova smyslu jejich servisní organizací,“ vysvětluje Maleček.

V Pardubickém kraji chce krajské zastupitelstvo vést radní města Lázně Bohdaneč a bývalý lékař české hokejové reprezentace Jan Vanáč. „Chci se zasadit o rozvoj zdravotnictví, obnovení traumatologického centra a o podporu mladým rodinám formou startovacího bydlení,“ říká Vanáč. O post hejtmana Plzeňského kraje bude usilovat starosta Spáleného Poříčí Pavel Čížek. „Mou prioritou je efektivnější využití evropských dotací pro rozvoj Plzně a mnohem vyšší podpora ze strany kraje menším městům a obcím,“ vysvětluje Čížek.

Ústecký kraj chce vést starosta Malých Žernosek Petr Liška. „Mým cílem je zajistit transparentní a efektivní hospodaření kraje při zajištění rovnoprávnosti všech občanů, obcí a měst, bez ohledu na politickou příslušnost a klientelistické vazby,“ říká Liška. Starosta Pacova Lukáš Vlček bude kandidovat na místo hejtmana na Vysočině. „Prioritou je rovnoměrný rozvoj kraje s důrazem na centra růstu, ale také podpora periferní a venkovské oblasti kraje. Zaměřím se na komunikaci a zapojení aktérů v regionu,“ dodává Vlček.

Kandidáti na hejtmany představí své konkrétní volební programy a stínové rady krajských samospráv na celostátním sněmu v Praze 16. dubna 2016.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Staněk: Tak velký projekt nemá od roku 1995 u nás obdoby

16:14 Ministr Staněk: Tak velký projekt nemá od roku 1995 u nás obdoby

Po 24 letech bude Česká republika hlavním hostem na jednom ze čtyř nejvýznamnějších knižních veletrh…