Štěch (ČSSD): Poděkování Senátu za realizaci Hasičské fontány

15.09.2018 15:54

Předseda Senátu Parlamentu České republiky pan Milan Štěch osobně poděkoval všem organizátorům a realizátorům Hasičské fontány Praha 2018.

Štěch (ČSSD): Poděkování Senátu za realizaci Hasičské fontány
Foto: Daniela Černá
Popisek: Milan Štěch, předseda Senátu Parlamentu ČR na sjezdu OS KOVO

Na půdě Senátu si děkovný list spolu s certifikátem o vytvoření světového rekordu převzali všichni, kteří se zasloužili o organizaci fontány, a zástupci jednotlivých sborů dobrovolných hasičů, které v sobotu 2. června 2018 na Rašínově a Hořejším nábřeží, Palackého i Jiráskově mostě vytvořily největší vodní a světelnou show, jakou kdy Praha viděla.

Na obou březích Vltavy stálo 1055 hasičů, nataženo bylo přes 7 kilometrů hadic a 2 kilometry elektrických a ovládacích kabelů. Světelný park, který se běžně používá na hudebních podiích, čítal více než 102 inteligentních světel. 207 proudnicemi proteklo více než 3 miliony litrů vody.

Milan Štěch

  • "Slušně, ale důrazně."
  • místopředseda Senátu

V rámci slavnostního dopoledne v Senátu byl poprvé promítnut také dokument České televize o této velkolepé akci, který ji mapuje jak během půlročních příprav, tak v době vlastního provedení. Hasičům za realizaci fontány a nevšední příspěvek k oslavám sta let samostatného československého státu poděkoval kromě předsedy Senátu Milana Štěcha také, v zastoupení generálního ředitele HZS ČR, jeho náměstek plk. František Vavera a hlavní propagátor Hasičské fontány senátor Jiří Vosecký.

Všichni se jednomyslně shodli na tom, že přípravy byly sice velmi náročné a místy i bolestné, ale výsledek byl naprosto velkolepý a obyvatelé i návštěvníci Prahy si ho budou dlouho pamatovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Jsem naštvaný a frustrovaný

22:30 Premiér Babiš: Jsem naštvaný a frustrovaný

Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne