Štěch (ČSSD): Senát se stal zastáncem obcí a jejich obyvatel

14.02.2017 22:00

Předseda Senátu Milan Štěch navštívil Havířov, Bohumín a Frýdek-Místek a jednal s vedením těchto měst. Zajímal se o školství, zdravotnictví, možnosti rozvoje obcí nebo o zapojení nezaměstnaných do veřejně prospěšných prací. Navštívil také vyloučené lokality a zajímal se o dopad legislativy na rozhodování obcí. Senát je podle něj zastáncem obcí, a to i těch vzdálených od Prahy a od zájmu pozornosti celostátní politiky.

Štěch (ČSSD): Senát se stal zastáncem obcí a jejich obyvatel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Senátu Milan Štěch

Starostou Bohumína je Petr Vícha, zároveň senátor a předseda klubu senátorů ČSSD. Ten popsal vývoj města v posledních dvaceti letech, kdy vede místní radnici, zároveň hovořil o některých problémech s přesahem do celostátní politiky, např. o sociálním bydlení. Bohumín má více než 4 000 městských bytů, do kterých průběžně investuje všechny příjmy z nájmů. „Ukázalo se, že bylo správným rozhodnutím nerozprodat městské byty, naopak je nabízet našim občanům a postupně je renovovat. Tak se nám daří minimalizovat pole působnosti těch, kteří se sociálním bydlením kšeftují a obohacují se na jeho zprostředkování,“ uvedl starosta Vícha. Společně s předsedou Senátu se zúčastnil besedy se studenty maturitních ročníků gymnázia Františka Živného.

Předseda Senátu jednal také s vedením Havířova, které kopíruje vládní trojkoalici ČSSD, ANO a KDU-ČSL. Milan Štěch ocenil práci starostů v navštívených lokalitách a také schopnost potýkat se s problémy, kterým tato města čelí. Podle Štěcha se ze Senátu postupem času stala komora, mezi jejíž hlavní zájmy patří hledání cest, jak vyjít vstříc obcím a jejich občanům. „Většina zákonů, které Senát vrací do Poslanecké sněmovny, se týká nebo nějakým způsobem dopadá na obce a kraje, potažmo život jejich obyvatel. Ve velké většině případů se daří přesvědčit o našich argumentech poslance a prosadit opravy zákonů navržené Senátem,“ řekl Štěch. Dodal, že příjmy obcí jsou předvídatelné a mírně narůstající a ocenil, jak tyto obce s penězi hospodaří. „Je potřeba, aby vláda při rozhodnutí dopadajících na kraje nebo obce, jejichž realizace vyžaduje víc peněz, zároveň pomohla s financováním těchto výdajů,“ řekl Štěch v souvislosti s aktuálním problémem financování platů řidičů autobusů. 

Ve Frýdku-Místku navštívil Štěch se senátory Víchou a Carbolem místní hospic a také firmu Marlenka, která je světovým výrobcem medových dortů. V roce 2003 ji zakládal Armén Gevorg Avetisjan, který dnes zaměstnává více než 200 místních lidí. „Měl jsem štěstí, že jsem se dnes při návštěvě Moravskoslezského kraje mohl sejít s úspěšnými lidmi, podnikateli i starosty. Moravskoslezský kraj takové lidi potřebuje,“ uzavřel Štěch.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Doubrava: Lhaní o energetické krizi a jakýsi Biden

22:21 Senátor Doubrava: Lhaní o energetické krizi a jakýsi Biden

Zprávy Bidenovy administrativy o nejhorší inflaci za čtyřicet let se změnily tolikrát, že to je až s…