Štefek (KSČM): Bude InterContinental následovat Transgas?

11.02.2021 4:31 | Zprávy
autor: PV

InterContinental se nestal kulturní památkou. Přestože je to i dle ministerstva výjimečná stavba, přestože prohlášení doporučil i Národní památkový ústav.

Štefek (KSČM): Bude InterContinental následovat Transgas?
Foto: KSČM
Popisek: Zdeněk Štefek, KSČM

Článek byl převzat z Profilu Ing. Zdeněk Štefek - Bude InterContinental následovat Transgas?

InterContinental se nestal kulturní památkou. Přestože je to i dle ministerstva výjimečná stavba, přestože prohlášení doporučil i Národní památkový ústav. Prý nebude kulturní památkou kvůli necitlivým zásahům v 90. letech a také v počátcích 21. století.

Divné, vždyť právě prohlášení za památku by mělo bránit dalším méně citlivým zásahům. Uchovat největší díla brutalismu je přitom důležité, jsou součástí historické paměti na to, co vše ještě nedávno vytvořily naše hlavy a naše ruce. Že by na to chtěl někdo zapomenout?

Nedaleko stojící Transgas také nebyl prohlášen za památku a už neexistuje, na jeho místě stojí novostavba. A i zde se plánuje novostavba, obchodní dům Brand Store. Prý to nesouvisí. Nevím, zdá se mi, že všechno souvisí se vším a zájmy developerů a spekulantů stojí nade vším.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Maastrichtská kritéria

Je pravda, že se od letoška vyhodnocovat nebudou? Proč? A znamenalo by jejich splnění automatické přijetí Eura nebo ne? Vy sama, jste pro jeho přijetí? Vím, že teď ne, ale co třeba za čas?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Piráti: „Ať to tu žije!”

9:15 Piráti: „Ať to tu žije!”

Piráti včera zahájili volební kampaň do komunálních voleb a do Senátu s heslem “Ať to tu žije!”.