Štěpánek (DSSS): Pracovní agentury jen parazitují na krizi

19.10.2013 12:58 | Zprávy
autor: DSSS

V dobách krizí se vždy najdou skupiny lidí, kteří na nouzi a tísni druhých vydělávají.

Štěpánek (DSSS): Pracovní agentury jen parazitují na krizi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

V současné době je velmi časté zaměstnávání přes tzv. pracovní agentury. Firmy po takovém druhu zaměstnávání velmi ochotně sahají, protože jim odpadá administrace, odvody peněz, nemusí lidem platit benefity a přehnaně je chránit podle Zákoníku práce. Člověk, který se přihlásí do pracovní agentury, je přidělen do určité firmy a tam pracuje. Firma posílá agentuře jeho mzdu v plné výši a agentura si strhává desátek. No, desátek, mnohdy je to i 30 procent a to si z toho zbytku musí zaměstnanec ještě zaplatit zdravotní a sociální pojištění. Zaměstnanci pracují na 100 procent, ale mzdu dostávají 70 procentní. A to je špatně.

Není možné, aby někdo bezpracně parazitoval na práci druhých. Je také nedůstojné začátkem 21. století nabízet lidi po firmách jako otroky. Tito agenturní nevolníci nevědí, jak dlouho budou ve firmě pracovat, kam je agentura pošle další týden. Na druhý konec města se špatným dojížděním? Vadí ti to? Tak nic, vezmeme jiného. A člověk, který potřebuje práci, to akceptuje, protože mu nic jiného nezbývá. Je jasné, že by raději v té firmě pracoval na normální pracovní poměr s řádnou pracovní smlouvou, ale zaměstnavatel a agentura chtějí vydělávat, a tak má zaměstnanec smůlu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Tejc: Odchod těch, kteří nejsou kvalitní, nic jiného

16:04 Ministr Tejc: Odchod těch, kteří nejsou kvalitní, nic jiného

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…