Stropnický (SZ): Na Vidouli se stavět nebude, zachráníme i Dívčí hrady

20.05.2015 13:04 | Zprávy
autor: PV

Náměstek primátorky Stropnický navštívil Prahu 5 v doprovodu místostarosty Budína a radního Hnyka.

Stropnický (SZ): Na Vidouli se stavět nebude, zachráníme i Dívčí hrady
Foto: Hans Štembera
Popisek: Matěj Stropnický

Náměstek primátorky hl. m. Prahy pro územní rozvoj Matěj Stropnický tento týden v rámci série návštěv městských částí absolvoval celodenní návštěvu Prahy 5. Za účasti zástupce starosty pro územní rozvoj a radního pro dopravu objel hlavní rozvojové nebo ohrožené lokality této městské části, kde měl možnost setkat se jak s početnými zástupci místních občanských sdružení, tak s investory.

Zhodnocení výjezdu a debata o prioritách rozvojové spolupráce Magistrátu hl. m. Prahy (MHMP) a Městské části Praha 5 pak proběhlo na radnici společně se starostou Radkem Klímou. Představitelé města spolu s ředitelem Institutu plánování a rozvoje (IPR) následně debatovali o místních kauzách, tak o kritice procesu přípravy nového územního plánu se zástupci občanských sdružení platformy ZaPět.

Delegace navštívila skládku vedle nemocnice Motol, přírodní památku Vidoule, aktuálně revitalizovaný brownfield Waltrovka, sídliště Barrandov a území Smíchovského nádraží.

„Je mezi námi jednoznačná shoda na nezastavění Vidoule a posílení její ochrany jako přírodní památky jasně vymezenou nezastavitelností v nově připravovaném územním plánu. Cílem je vytvoření rekreační zóny, lesa či lesoparku. Podobně chceme chránit i Dívčí hrady. Všechny aktuální změny územního plánu v tomto území navrhnu zamítnout,“ uvedl náměstek primátorky Matěj Stropnický.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Tejc: Odchod těch, kteří nejsou kvalitní, nic jiného

16:04 Ministr Tejc: Odchod těch, kteří nejsou kvalitní, nic jiného

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…