Stržínek (ANO): Město na revitalizaci sídlišť spěchá, bere si 70milionový úvěr

26.01.2019 8:39

Neustále rostoucí cena stavebních prací. To je jeden z argumentů, proč valašskomeziříčští zastupitelé nechtějí zbytečně odkládat opravu sídlišť. Práce na dalších etapách revitalizace sídlišť Křižná a Pod Oborou začnou ještě v tomto roce.

Stržínek (ANO): Město na revitalizaci sídlišť spěchá, bere si 70milionový úvěr
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek (ANO)
reklama

„Ceny stavebních prací se v posledních dvou letech zvedly minimálně o pětinu. Stavební materiál zdražil ještě více. Hodnota peněz v porovnání s tím stoupla jen nepatrně, zhruba o 1,5 procenta,“ vysvětlil starosta města Robert Stržínek, proč by bylo neekonomické revitalizaci odkládat.

Práce na sedmé etapě sídliště Křižná začínají letos. Sídliště Pod Oborou má pro svou třetí etapu revitalizace již hotovu projektovou dokumentaci. Chybí ale potřebných 29 milionů. „Vyřízení úvěru bude nějakou chvíli ještě trvat. Máme ale možnost použít prostředky z Fondu obnovy majetku a po vyřízení úvěru prostředky do této rozpočtové kapitoly opět vrátit. Soutěž na zhotovitele chceme vyhlásit co nejdříve,“ řekl starosta.

Revitalizace budou pokračovat i v nadcházejícím roce, konkrétně pátou etapou na Křižné a Vyhlídce. Také ty město plánuje financovat ze 70milionového úvěru. „Budeme se pochopitelně pokoušet o získání dotace, pokud bude příslušná výzva vyhlášena,“ ubezpečil Stržínek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Johnová (Praha sobě): V Praze se už očkuje vakcínou od Moderny

9:15 Johnová (Praha sobě): V Praze se už očkuje vakcínou od Moderny

Hlavní město spustilo provoz nových očkovacích míst, očkuje se už vakcínou od Moderny