Stržínek (ANO): Město podpoří vznik výtahů v bytových domech

21.09.2021 13:49

Zlepšit mobilitu a zajistit bezbariérový přístup k bytovým jednotkám ve čtyř a pětipodlažních domech má nový dotační program, který schválili zastupitelé.

Stržínek (ANO): Město podpoří vznik výtahů v bytových domech
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek

Vypsán je na rok 2022 a radnice pro něj zatím počítá s částkou tři miliony Kč.

Anketa

Co chcete od příští vlády nejvíc?

hlasovalo: 27530 lidí

Město Valašské Meziříčí v uplynulých letech postupně dokončilo revitalizace sídlišť, jejichž cílem bylo zkvalitnit vnější prostředí v lokalitách, které obývá převážná část občanů. Aktuálně se zastupitelé rozhodli podpořit také zvýšení komfortu samotného bydlení prostřednictvím dotačního programu pro rok 2022 s názvem Mobilita. „Opakovaně se na nás obrací občané i zástupci SVJ s prosbou o finanční pomoc při výstavbě výtahu ve čtyř a pětipodlažních domech, které nejsou ve vlastnictví města. Z naší analýzy vyplývá, že by se tato problematika mohla týkat až 168 vchodů, přičemž se bavíme minimálně o stovkách našich občanů,“ popsal současnou situaci starosta Robert Stržínek a pokračoval: „S ohledem na stárnutí populace, ale také zajištění bezbariérovosti pro osoby se zdravotním postižením, po úrazech a v neposlední řadě i rodiny s malými dětmi, se dnes jeví výtah jako nezbytnost. V rámci rozpočtu na příští rok tak počítáme pro dotační program Mobilita s částkou tři miliony korun. Přímá dotace na výstavbu jednoho osobního výtahu v jednom vchodu bytového domu pak bude činit 200 tisíc.“

V případě pořízení výtahu pak musí SVJ počítat s odhadovanými náklady bezmála dva miliony Kč. „Na tuto investici však bude možné získat také dotaci z programu Ministerstva pro místní rozvoj – Bytové domy bez bariér až do výše 50 procent uznatelných nákladů. Dotační program Mobilita, který pro rok 2022 vyhlašuje město, by tak měl pomoci SVJ s dofinancováním vlastních nákladů,“ vysvětlil Daniel Šulák, vedoucí oddělení rozvoje města.

Podrobnosti k investičnímu dotačnímu programu města pro rok 2022 – Mobilita – výtahy v bytových domech naleznou zájemci ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Nedvědický: Kontroly cestujících v MHD zpřísní

22:24 Primátor Nedvědický: Kontroly cestujících v MHD zpřísní

Město ve spolupráci s dopravním podnikem, městským obvodem Neštěmice a městskou policií zavádí nový …