Svoboda (ODS): Praha je zase o něco blíže moderní koncertní síni

16.11.2020 7:33

Realizace projektu nové koncertní síně „Vltavská filharmonie“ je zdá se na dobré cestě. Zastupitelstvo hlavního města Prahy projednalo bod změny územního rozhodnutí, které je poslední administrativní překážkou před samotnou výstavbou.

Svoboda (ODS): Praha je zase o něco blíže moderní koncertní síni
Foto: archiv ODS
Popisek: Přednosta jedné z pražských klinik a poslanec Doc. MUDr. Bohuslav Svoboda Csc.
reklama

ODS Praha plně podporuje realizaci tohoto projektu. Nová koncertní síň, která Prahu přiblíží evropským metropolím, byla jedním z našich předvolebních slibů.

„Nová, moderní, skutečně reprezentativní koncertní síň Praze neskutečně chybí. Naše hlavní město je jedinou evropskou metropolí, která podobné centrum kultury nemá. Už v době, kdy jsem byl v Praze primátorem, bylo mým snem takový projekt realizovat. Prahu to posune na úroveň Vídně a dalších evropských měst kultury. Jedná se o obrovský potenciál, jak Praze přinést prestiž a nový bod turistického zájmu. Jako otec této myšlenky jsem rád, že současná koalice přijala náš projekt, na kterém jsem spolupracoval s významnými architekty a hudebníky. Samotnou výstavbu nové koncertní haly to velmi urychlí. Jsem přesvědčen, že již brzy se budou všichni Pražané moci těšit z tohoto symbolu moderní kultury, který jak věřím, bude i architektonickou chloubou Prahy,“ říká bývalý primátor za ODS Bohuslav Svoboda.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Feri (TOP 09): Uvědomujete si vůbec, jaký signál tím dáváme?

22:25 Feri (TOP 09): Uvědomujete si vůbec, jaký signál tím dáváme?

Projev na 79. schůzi Poslanecké sněmovny 19. ledna 2021 ke krizovému zákonu