Svobodní: Euronesmysl č. 14 - Omezení používání igelitových tašek

11.05.2014 12:52 | Zprávy

Posvítíme si na euronesmysly!

Svobodní: Euronesmysl č. 14 - Omezení používání igelitových tašek
Foto: red
Popisek: Logo Strany svobodných občanů

Popis: Podle EU se používá příliš mnoho igelitových tašek. Toto je potřeba změnit, a proto jsou potřeba regulace jejich distribuce. EU prý vnímá tlak občanů, kteří toto omezení podporují.

Cíl návrhu: Ochrana životního prostředí, které je plné igelitových tašek.

Negativa: Toto opatření je špatné zejména proto, že jde o omezení svobodného podnikání i nakupování produktu. Pokud by byl skutečný tlak na nepoužívání igelitových tašek, spotřebitelé by je sami přestali kupovat a namísto toho by měli tašky látkové nebo využívali jinou formu přepravy věcí. Tento problém není možné řešit zásahy státu nebo EU. Je to další krok k omezování volby spotřebitele.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Svobodni.cz

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Dotace

Jestli někomu byly dotace vyplaceny neoprávněně, neměl by za to nést také ten, kdo vyplacení schválil odpovědnost? Proč tohle nikdo neřeší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Štefek (KSČM): Koalice odmítla podpořit síť lékařských ordinací i slevy na zdražující se jízdné

7:04 Štefek (KSČM): Koalice odmítla podpořit síť lékařských ordinací i slevy na zdražující se jízdné

8. září 2025 zasedalo 6. Zastupitelstvo Středočeského kraje. Vládnoucí koalice SPOLU a STAN svou vět…